ח"כ אדרי: "הגיע הזמן שנקצוב גם את כהונת ראש המוסד"

לאחר התפטרותו הדרמטית של סגן ראש המוסד, שנחשפה אמש לראשונה בחדשות 2, פונה ח"כ יעקב אדרי מקדימה לחברי הכנסת עם הצעת חוק שעיקרה: לקצוב את תקופת כהונתו של ראש המוסד ל-4 שנים, עם אפשרות להארכה של שנה אחת בלבד. לדבריו, חוק כזה יגדיר את מסלולי הקידום וימנע את תופעת התפטרות הסגנים

ראש המוסד לשנה נוספת. מאיר דגן (חדשות 2)

הטלטלה במוסד מטלטלת את הכנסת: ח"כ יעקב אדרי מקדימה הגיש הבוקר הצעת חוק שנועדה להגביל את כהונת ראש המוסד. זאת בעקבות החשיפה בחדשות 2 אמש, לפיה סגן ראש המוסד הודיע על התפטרותו בשל הארכת כהונתו של ראש המוסד מאיר דגן בשנה נוספת - השנה השמינית לכהונתו.

"הצעת החוק שלי מדברת על קציבת כהונת ראש המוסד לארבע שנים עם אפשרות להאריך אותה בעוד שנה אחת בלבד, על פי החלטת ממשלה", הסביר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט ח"כ אדרי. "קצבנו את כהונתו של הרמטכ"ל, המפכ"ל, נציב השב"ס - והגיע הזמן שנקצוב גם את כהונת ראש המוסד".

"זה פוגע בביטחון המדינה"

לדברי ח"כ אדרי, הגבלת הכהונה תאפשר לכל אחד מבכירי הארגון לדעת "את מסלול הקידום שלו, וזה ימנע את כל מה שקורה היום - שסגנים מתפטרים".

ח"כ אדרי טוען כי הטלטלה במוסד, שתפסה את הכותרות הראשיות במרבית כלי התקשורת, לא פוגעת בתדמיתו של המוסד בעיני האויבים. עם זאת, הוא רואה בפרישת סגניו של ראש המוסד מהלך שבהחלט פוגע בארגון ובמדינה.

"כשיש התפטרויות פעם אחר פעם של אנשים עם המון ידע, אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, זה פוגע בביטחון המדינה", אומר אדרי. "אבל לצערי הרב זה כבר קרה, והצעת החוק נועדה למנוע זאת".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו