"תהיה גבר" של לבני הגיע לדיון בוועדה בכנסת

ח"כ דנון מהליכוד העלה לדיון בוועדה לקידום מעמד האישה של הכנסת את ההתבטאות של יו"ר האופוזיציה כלפי רה"מ ("תהיה גבר, תתקפל"). "ואם זה היה הפוך?", תהה דנון. היו"ר חוטבלי העדיפה לסיים את הדיון מהר

כשאמרו על ציפי לבני "זה גדול עליה", ארגוני הנשים וגם מפלגת קדימה תקפו את הליכוד על "שוביניזם בסלוגן הבחירות". ועכשיו הליכוד מחזיר.

ח"כ דני דנון מהליכוד יזם היום דיון יוצא דופן בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת. על סדר היום: ההתבטאות של יו"ר האופוזיציה בנאום בכנסת על מדיניותו הכלכלית של ראש הממשלה נתניהו בסוף מאי האחרום. לבני אמרה אז בנוגע לכוונה להעלות את המע"מ על הירקות והפירות - "ביבי, תהיה גבר, תתקפל".

"מה היה קורה אילו זה היה הפוך? אם ח"כ, שר או ראש הממשלה היה אומר דברים דומים לאישה, איך זה היה נשמע?", אמר היום ח"כ דנון בוועדה. "השימוש בנושא המגדרי לא יכול להיות חד-צדדי".

יו"ר הוועדה ח"כ ציפי חוטובלי, שבמהלך אותו נאום מדובר קראה מספר קריאות ביניים נגד לבני, לא הסכימה עם כך שהדיונים בוועדה צריכים להיות על התבטאויות ספציפיות. אך חלק מנציגות ארגוני הנשים שנכחו בוועדה דווקא תמכו בדיון.

ובכנסת כמו בכנסת - בסיום הדיון לא הייתה החלטה, וגם לא יהיה לו המשך. אגב, ח"כ לבני הוזמנה להופיע בפני הוועדה, אך בחרה שלא להגיע.

לבני באותו נאום: ביבי מ-פ-ח-ד

"ראש ממשלת ישראל, אתה מדבר נהדר, הביצוע לא משהו", תקפה יואז "ר האופוזיציה את ראש הממשלה באותו נאום. "מיום הקמת הממשלה הזאת אם יש משהו שהצלחת, זה להפוך את כל אזרחי ישראל מודאגים. אין לך חזון באף תחום".

יו"ר קדימה המשיכה: "מה שמאפיין את ראש הממשלה זה שהוא מ-פ-ח-ד. ראש הממשלה מפחד שהוא לא נבחר להיות ראש ממשלה בזכות עצמו, כל מי שעבר ליד החדר ההוא שבו אני יושבת היום, באותו ערב חלוקת תפקידים, קיבל. זה הפך לחרדת נטישה ממש.

"ראש הממשלה חושב שאפשר לקנות אתכם והוא בינתיים צודק. ראינו אותך מתקפל ומזגזג כמו כולם. אתה מתקפל במקום הלא נכון ומול האנשים הלא נכונים, פחדת שברק יעזוב? בחייך, ברק יישאר בממשלה עד קץ כל הימים, אתה לא צריך לתת לו כלום, תבקש ממנו, הוא לא יעזוב, הוא יגיד משהו על 'שילוב ידיים' ולהסתכל 'בלבן של העיניים' ויישאר", התייחסה לבני גם למי שהצטרף, בעקיפין, במקומה לממשלת נתניהו. 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?