מי מצביע נגד ראש הממשלה? נתניהו

קשים הם חייו של ראש ממשלת ישראל. אובמה מנדנד, ציפי עוקצת והמתנחלים עושים בלגנים. עד כדי כך קשים, שנתניהו, עייף ומבולבל, הצביע במליאה בטעות נגד הצעת חוק של ממשלתו שלו. חברי הכנסת לא פירגנו והתפקעו מצחוק

מה פרויד היה אומר על זה? יכול להיות שזה אובמה והמאחזים ויכול להיות ששרה והילדים פשוט לא נותנים לבנימין נתניהו מנוחה, אך ראש הממשלה היה אתמול עייף ומבולבל. כמה עייף ומבולבל? מספיק בשביל להצביע נגד עצמו במליאת הכנסת.

האירוע התרחש אתמול בערב במהלך מרתון ההצבעות המסורתי בבית המחוקקים. אחת מהצעות החוק עליהן הצביעו חברי המליאה הייתה על נושא טכני אך חשוב: שינויים בחוק השיפוט בענייני תעבורה. את החוק הובילה לא אחרת מאשר ממשלת ישראל. כן, אותה ממשלה שבראשה עומד נתניהו.

תוצאות ההצבעה שיקפו כמעט תמימות דעים מימין ומשמאל: 66 חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, מהימין ומהשמאל תמכו בחוק. אבל דווקא ראש הממשלה נתניהו בחר להצביע נגד.

"ראש הממשלה, אולי אדוני לא שם לב", פנה יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין לנתניהו שמוט העיניים. "אולי רוצה לשנות את הצבעתו". לאחר שנתניהו הבין כי התבלבל סיכם ריבלין: "התכוונת להצביע בעד? יירשם (בפרוטוקול) שראש הממשלה התכוון להצביע בעד". 

את ההצבעה, על פי תקנות הכנסת, הוא לא יכול היה לשנות. אבל נתניהו קיווה להתנחם בקצת סולידריות ממלכתית מחברי הכנסת, אך גם לזה לא זכה: חברי המליאה התפקעו מצחוק. לא יפה.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2