סקר: רוב הציבור תומך בחוק הנאמנות

אמנם הממשלה דחתה את הצעת החוק של ישראל ביתנו, אבל העם דווקא מגבה לחלוטין את הצעת המפלגה: 66% חושבים כי מדובר בחוק ראוי. רק 25% מתנגדים לחוק וסבורים כי מדובר בהצעה גזענית

ליברמן. מקבל תמיכה מהציבור (רויטרס)

ועדת השרים אמנם דחתה את חוק האזרחות - גירסת ישראל ביתנו, אבל העם, מסתבר, מאמץ אותו בחום.

אתמול הניחו אנשיו של ליברמן את ההצעה לפיה על מנת לקבל אזרחות ישראלית, על המבקש להצהיר נאמנות למדינה ולהתחייב לשרת בצה"ל או להתנדב לשירות לאומי. על פי סקר פאנלס שנערך במיוחד עבור חדשות 2, לא פחות מ-66% מהציבור תומכים בהצעה ורואים בה חוק ראוי. רק רבע מהציבור דוחה את ההצעה ורואה בה חוק גזעני.

עוד עולה מהסקר, כי רוב הציבור (67%) חושב כי החוק צרוך לחול במידה שווה על יהודים (גם חרדים לצורך העניין) והערבים. יחד עם זאת, 28% מהמשיבים בסקר סבורים כי השוויון במקרה זה לא תופס וכי יש הבדל בין יהודים לערבים בכל הקשור לנאמנות למדינה.

מפילוח הנתונים עולות כמה נקודות מעניינות: בראש התומכים נמצא הציבור הדתי. לא פחות מ-85% מחובשי הכיפות הסרוגות תומכים בעיקרון הנאמנות-האזרחות. החרדים, שעלולים להיפגע מהחוק מביעים תמיכה של 45% בלבד בחוק. הציבור הערבי, כצפוי, מתנגד ליוזמה. לא פחות מ-91% מהערבים מתנגדים לחוק וחושבים שהוא גזעני.

הסקר נערך אתמול בקרב 579 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. טעות הדגימה המירבית בסקר זה היא 4.1%.

להצטרפות לפאנל המשיבים

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר