מרידור סירב להצעה להתמנות למתווך במו"מ על שליט

פרסום ראשון: השר לענייני מודיעין, דן מרידור, סירב להצעת ראש הממשלה נתניהו להתמנות לשליח המיוחד למו"מ על עיסקת חילופי אסירים מול מצרים וחמאס, במטרה להביא לשחרורו של החייל החטוף. הסיבה: "פעילויות שלא תואמות את תפקידו של שר". מטה שליט בתגובה: "זו שערורייה ערכית ומנהיגותית שלא ניתן להיות שליו מולה"

מי יהיה המתווך בעסקת שליט? לא מרידור (חדשות 2)

השר דן מרידור סירב להצעת ראש הממשלה נתניהו לשמש כמתווך במשא ומתן להחזרתו של גלעד שליט. הסיבה: "פעילויות שונות שאינן תואמות את תפקידו של שר בממשלה".

בעקבות הסירוב, תפקיד המתווך עדיין אינו מאוייש - יותר מחודש אחרי שעופר דקל, המתווך הקודם, סיים את תפקידו לבקשת נתניהו.

לפני כשבוע פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע לשר לענייני מודיעין, דן מרידור, להחליף את עופר דקל בתפקיד השליח למשא ומתן מול המצרים ומול חמאס על עסקת חילופי אסירים, במטרה להחזיר הביתה את החייל החטוף גלעד שליט. מרידור, כך דווח, שקל את ההצעה.

היום אנו מפרסמים כאן לראשונה כי השר מרידור הודיע לראש הממשלה כי לא יקבל על עצמו את התפקיד, וראש הממשלה יאלץ למצוא מועמד חלופי לניהול המו"מ על גלעד שליט.

עופר דקל עצמו סיים את תפקידו עם כניסתו של נתניהו לתפקיד ראש הממשלה. במהלך שיחות שקיים עם ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, ביקש דקל שלא להמשיך בתפקידו, אותו מילא במשך יותר משנתיים. אולם לבקשתו של אולמרט, המתין דקל עד לתחילת העבודה של הממשלה החדשה בראשות נתניהו.

מטה שליט: "זו שערורייה ערכית ומנהיגותית"

מטה המאבק למען גלעד שליט הוציא הודעה המנוסחת בלשון חריפה למדי בעקבות סירובו של מרידור לקחת על עצמו את התפקיד. "העובדה שטרם מונה מחליף לעופר דקל, למעט הפצת הודעות שמסתיימות בכלום (אנו שומעים מהתקשורת שהשר מרידור השיב בשלילה לעניין), היא שערורייה ערכית ומנהיגותית שאי אפשר להיות שליו למולה", נמסר ממטה שליט.

במטה שליט הוסיפו כי "לנוכח הודעת השר מרידור שאינו מוכן לקחת את הנושא לטיפולו, מתחזקת התופעה שבמהלך חודשיים ויותר, הממשלה עוסקת במינוי מועמדים (מעל חמישה במספר, ששמותיהם פורסמו עד כה) מוכיחה חוסר נחישות ואי-מתן החשיבות הראויה. היום ולא מחר, ראש הממשלה, שבהיותו ראש האופוזיציה היה מיודע לפרטי המקרה, חייב למנות את המחליף של עופר דקל. כל רגע הוא בבחינת עולם ומלואו".

נועם ואביבה שליט יוצאים לארה"ב

בתוך כך אביבה ונועם שליט יצאו הלילה לארה"ב להשתתף בצעדה השנתית למען ישראל בניו יורק. הוריו של גלעד שליט הוזמנו על ידי הקהילה היהודית לצעוד בראש, כדי שנושא גלעד שליט יעמוד במרכזה של הצעדה.

נועם שליט עומד לשאת דברים במהלך הצעדה, שם הוא עומד לפנות למנהיגות האמריקנית כדי שעניין שחרורו של גלעד יהיה חלק ממערכת הלחצים שהממשל מפעיל באזור . אביו של החייל החטוף יחזור וידרוש מהצלב האדום לעמוד במחויבות שלו לבקר את גלעד ולהביא אות חיים. ראוי לציין, שבמהלך השבוע החולף, הפגינו רבים אל מול משרדי הצלב האדום בניו יורק בדרישה זו.