לבני בכנסת: "ראש הממשלה מ-פ-ח-ד"

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני מתחה היום בכנסת ביקורת חריפה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "רה"מ מפחד שהוא לא נבחר להיות ראש ממשלה בזכות עצמו, כל מי שעבר ליד החדר באותו ערב חלוקת תפקידים, קיבל". היא הוסיפה, "ביבי, בעניין המע"מ, תהיה גבר, תתקפל"

בכנסת נערך היום דיון "40 החתימות", שמחייב את ראש הממשלה להופיע לדיון ולהגיב לטענות האופוזיציה בנוגע להתנהלותו הכלכלית. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שכנראה זכורה קריאתו בזמן השבעת הממשלה על ביזיון הבית כאשר נקראו אז לעברו אינספור קריאות ביניים, הצליחו לנאום יחסית בקלות וכמעט ולא הופרע.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, לעומתו, לא הצליחה לפתוח את נאומה במשך דקות ארוכות. קריאות הביניים הגיעו אף מספסלי שרי הממשלה. "ראש ממשלת ישראל, אתה מדבר נהדר, הביצוע לא משהו. מיום הקמת הממשלה הזאת אם יש משהו שהצלחת, זה להפוך את כל אזרחי ישראל מודאגים. אין לך חזון באף תחום", פתחה לבני בפנייה לרה"מ.

בהמשך תקפה יו"ר קדימה, "מה שמאפיין את ראש הממשלה זה שהוא מ-פ-ח-ד. ראש הממשלה מפחד שהוא לא נבחר להיות ראש ממשלה בזכות עצמו, כל מי שעבר ליד החדר ההוא שבו אני יושבת היום, באותו ערב חלוקת תפקידים, קיבל. זה הפך לחרדת נטישה ממש". העניין הכלכלי היה משני בדבריה של יו"ר האופוזיציה, למרות שהזימון המקורי היה בנושא האמור, אמרה: "ביבי, בעניין המע"מ, תהיה גבר, תתקפל".

"ראש הממשלה חושב שאפשר לקנות אתכם והוא בינתיים צודק. ראינו אותך מתקפל ומזגזג כמו כולם, אתה מתקפל במקום הלא נכון ומול האנשים הלא נכונים, פחדת שברק יעזוב? בחייך, ברק יישאר בממשלה עד קץ כל הימים, אתה לא צריך לתת לו כלום, תבקש ממנו, הוא לא יעזוב, הוא יגיד משהו על 'שילוב ידיים' ולהסתכל 'בלבן של העיניים' ויישאר", התייחסה לבני גם למי שהצטרף, בעקיפין, במקומה לממשלת נתניהו.

נתניהו: הגשמנו את היעדים

"היעד שלנו היה להביא ליציבות, להביא תקציב לממשלה תוך שישה שבועות,להגיע לעסקת חבילה עם המעסיקים וההסתדרות ועשינו את זה", ציין בגאווה בפתח דבריו ראש הממשלה, שדיבר לפני לבני. "היעד שלנו היה להביא לאחדות רחבה ככל האפשר עם מי שרצה אחדות, וגם את זה עשינו".

עוד הזכיר ראש הממשלה את שתי המגמות אותן הוא מדגיש לאחרונה, "איננו נמצאים בזמנים רגילים, בנוסף למשבר הכלכלי הפוקד אותנו כמו שאר מדינות העולם אנחנו ניצבים בפני אתגרים ביטחוניים מיוחדים ששום מדינה אחרת לא נדרשת להתמודד איתם, האחדות נדרשת במיוחד בשעה כזאת, והיא מחייבת אותנו לצאת מהפלגנות הרגילה".

בהמשך התייחס ראש הממשלה בנוגע לביקורו האחרון אצל נשיא ארה"ב, "ייתכן ויש פה הזדמנות לשלום, ממשלות אחרות הבטיחו ולא הצליחו, ניתן לקדם את השלום בשלוש גישות, השלום האזורי שיכלול מדינות נוספות , יש מזרח תיכון חדש, זה יוצר לנו הזדמנות להגדיל את מעגל השלום".

לקראת סיום דבריו הבטיח נתניהו כי, "הגישה שלנו תביא תוצאות הרבה יותר ממה שאתם בספסלי האופוזיציה ממה שאתם הבאתם ונביא תוצאות מהר ממה שאתם חושבים". 

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר