נתניהו בחר במרידור כמחליפו של דקל

האם השר לענייני מודיעין עומד לקבל על עצמו תפקיד נוסף? בסוף השבוע האחרון הציע רה"מ למרידור לנהל את המשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט במקומו של עופר דקל, כך דווח בערוץ 1. על פי הדיווח, מרידור שוקל את ההצעה בחיוב. ממטה שליט נמסר בתגובה: אין סיבה לאופטימיות עד שלא ימונה מחליף בפועל

דן מרידור, ייכנס לנעליו של דקל? (חדשות 2)

חודש לאחר סיום תפקידו של עופר דקל בניהול המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, נראה כי סוף סוף יש מועמד לתפקיד. ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר בשר לענייני מודיעין דן מרידור להחליף את דקל בתפקידו, כך דווח בערוץ הראשון.

לפי הדיווח, מרידור שוקל את ההצעה בחיוב, אולם טרם החליט אם יקבל על עצמו את התפקיד. עופר דקל עצמו סיים את תפקידו עם כניסתו של נתניהו לתפקיד ראש הממשלה. במהלך שיחות שקיים עם ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, ביקש דקל שלא להמשיך בתפקידו, אותו מילא במשך יותר משנתיים. אולם לבקשתו של אולמרט, המתין דקל עד לתחילת העבודה של הממשלה החדשה בראשות נתניהו.

מטה שליט: אין סיבה לאופטימיות

מוקדם יותר הערב, התייחס שר הביטחון אהוד ברק לנושא מינוי מחליף לדקל. "אנחנו ממשיכים לפעול כל יום, ומודעים לצורך ולחובה העליונה שיש לנו להביא את גלעד הביתה", אמר ברק. "אני מאמין שבימים הקרובים יתמנה מחליפו של עופר דקל ונמשיך במאמצים להחזירו הביתה".

ממטה המאבק לשחרור שליט נמסר בתגובה כי אין סיבה לאופטימיות עד שלא ימונה מישהו בפועל לניהול המשא ומתן שהופסק: "אנחנו מכירים את ההצעה, אבל כבר היו שישה מועמדים בעבר".

צוות השרים לא התכנס עד היום

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי טרם סוכם סופית אם מרידור אכן יקבל את התפקיד, כיוון שנתניהו טרם החליט איך לנהל את המו"מ בעניין שליט. מאז תחילת כהונתה של הממשלה החדשה, צוות השרים שמינה, שבו חבר מרידור, לא כונס אפילו פעם אחת.

במקביל יצא מרידור הערב עם שני יועציו הבכירים של נתניהו לאירופה לפגישות עם גורמים אמריקנים במסגרת הקמת צוותים משותפים בנושאים מדיניים ביטחוניים.

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר

הווידאופדיה: גלעד שליט