נתניהו: "מקווה בימים הקרובים להתקדמות"

בהתייחסו להבנות אליהן הגיע עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, מביע היום ראש הממשלה תקווה להתקדמות בתהליך המדיני "בכל הצירים", לדבריו. עם זאת, הדגיש: "ישראל אינה כשאר המדינות - יש לנו אתגרים ביטחוניים ונשמור על האינטרסים הלאומיים"

"אני מקווה שבימים הקרובים נשיג התקדמות בכל הצירים", כך אומר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסו להבנות אליהן הגיע עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה, במהלך ביקורו בוושינגטון. "חידשנו הבנות אסטרטגיות מסורתיות, והסכמנו כי אנו רואים עין בעין את הצורך בתהליך שלום מתרחב", אמר נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בכנסת.

נתניהו הזכיר ב"חצי-התייחסות" גם את חילוקי הדעות עם אובמה. "יש לנו הבדלי גישות בנושא ההתנחלויות, כמו שקורה בין ידידים", אמר ראש הממשלה, והסביר: "ישראל איננה כשאר המדינות. אנחנו עומדים תחת אתגרים ביטחוניים, שאף מדינה לא עומדת בהם". בהקשר זה שב נתניהו והדגיש כי "ישראל תמיד שומרת לעצמה את הזכות והחובה להגנה עצמית".

ראש הממשלה התייחס גם ליוזמת השלום הערבית. "השלום הערבי יוצק יציבות ומגדיל את הסיכוי להצלחת המאמצים שלנו לשלום", אמר. "אמרנו כי אנו מוכנים לחדש את התהליך המדיני - אך אנו עומדים על האינטרסים הלאומיים", הדגיש.

לבני: עתידה של ישראל לא תלוי במתנחלים

גם יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, דיברה היום בישיבת סיעת "קדימה", והתייחסה לנושאי השעה. "הממשלה מתנהגת באופן לקוי בכל תחום ורואים בה כבר היום כבר סימנים של קריסה ומפולת", אמרה לבני.

יו"ר קדימה התייחסה גם לנושא המאחזים הבלתי חוקיים. "יש מי שמנסה למנוע הסדר", אמרה לבני והמשיכה בביקורת: "עתידה של יהודה ושומרון אינם עניין רק למי שגר שם, בוודאי לא לקבוצה קטנה שמנסה לכפות את עמדותיה בצורה לא חוקית".

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

הווידאופדיה: ציפי לבני

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר