המומחית לשפת הגוף: שטייניץ מחקה את נתניהו - ונכשל

האם שר האוצר הוא בובה של נתניהו או שוליית הקוסם? מישל שטיין-טיר עקבה אחרי יובל שטייניץ בזמן שהוא מנסה להעתיק את שפת הגוף של המאסטר - בנימין נתניהו. אבל הוא לא כל כך מצליח

לפני כחודש מונה יובל שטייניץ לשר האוצר בממשלתו של בנימין נתניהו, וגבות רבות הורמו. אמרו עליו שאין לו ניסיון כלכלי או מיניסטריאלי, ובעיקר שהוא יהיה בובה של נתניהו. בחלוף הימים הראשונים בתפקידו נראה שהוא מתאים יותר לקטגורית שוליית הקוסם. המומחית לשפת גוף מישל שטיין-טיר עקבה אחרי שפת הגוף של שטייניץ וגילתה שהוא מנסה לחקות את בנימין נתניהו, אבל לא ממש מצליח.

השניים ישבו זה לצד זה כשהציגו לתקשורת את התכנית להבראת הכלכלה הישראלית. ברגע אחד הוציא נתניהו את משקפי הראייה שלו. שטייניץ הפנה מבט חטוף לעבר ראש הממשלה ושלף גם הוא את משקפי הראייה שלו בחיקוי מושלם.

לדעת המומחית, שטייניץ לא יודע איך לדבר ואיך לעמוד מול קהל או מול עיתונאים. לדבריה, שר האוצר מציג תכנית כלכלית חדשה, אבל הגוף שלו משדר מצוקה. "האם זה בגלל שהתכנית לא ממש חדשה?", תוהה שטיין-טיר.

במקרה אחר, כשהעיתונאים מלחיצים את שר האוצר בשאלות, לראש הממשלה לא נותרת ברירה והוא יצא לעזרתו של שר האוצר שלו. "באמת הערה מעניינת", הוא אומר לעיתונאית. רוצה לומר - בלי שאלות מקשות בבקשה, או אם תרצו - אל תלחיצו לי את השטייניץ.

מי שזוכה אצלה לנקודות זכות הוא הנשיא שמעון פרס, שהרשים בדבריו מעל בימת ארגון הלובי הישראלי בארה"ב. שטיין-טיר מלאה מחמאות לנשיא המדינה ומספקת גם סקופ: הקול של פרס רועד ומסגיר אותו. מקור הרעד, לדבריה, אינו בהתרגשות וגם לא באיכות השידור. תאמינו או לא, פרס כנראה, קצת מזדקן.