הכנסת: לא לשתף פעולה עם מבקר המדינה

מבקר המדינה יגיש מחר את הדוח השנתי שלו לכנסת אבל מאחורי הקלעים מתפתח עימות לא שגרתי בין שני הגופים האלה. היועצת המשפטית של הכנסת אסרה את כניסתם של אנשיו של המבקר, בטענה כי אין לו סמכות לבדוק את התנהלותה במספר עניינים. הכנסת: בסה"כ הנושא לא תואם מראש. המבקר: אין תגובה

דוח מבקר המדינה יוגש רק מחר, אך בכנסת כבר הוא מעורר מחלוקת: הכנסת, באמצעות היועצת המשפטית שלה נורית הלשטיין הוציאה בימים האחרונים הוראה שלא לשתף פעולה ולא לענות לשום שאלה שעולה ממשרד מבקר המדינה בנוגע לחקירה אינטנסיבית שהוא עורך לאחרונה בכנסת.

בימים האחרונים פנה למשכן מאיר גלבוע, היועץ המשפטי למלחמה בשחיתותשל משרד מבקר המדינה, וביקש באופן רשמי לקבל אישורי כניסה למספר מומחים שיבדקו פעילות מסויימת של הכנסת. היועצת המשפטית הודיעה כי היא מתנגדת לכך בתוקף.

לטענתה, גלבוע עצמו אינו יכול לבדוק את העניין הזה, ואין לו שום סמכות לכך. בנוסף, לטענת גורמים בכנסת, הפרשות הללו כבר נבדקו, ולא ברור מדוע מבקר המדינה רוצה למחזר אותם. עוד נטען עוד כי לא בוצעה פנייה מסודרת לבצע את המהלך.

סערה עוד בטרם הפרסום

בכנסת אמרו היום כי "אנשי המבקר זוכים לשיתוף פעולה מלא מצד העובדים", וכי מקור האיסור - "משום שלא הושג הסדר לבדיקה". במשרד מבקר המדינה לא הגיבו לידיעה.

מחר יגיש מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס את הדוח השנתי של מבקר המדינה. עוד בטרם הוגש, הספיק לעורר סערה במספר מוסדות ממשלתיים כמו משרדי המועצה להימורים בספורט - לאחר שחוקרי המבקר פשטו על המשרדים והחרימו את כל המסמכים הקשורים לפרשת בניית אצטדיון הכדורגל בנס-ציונה.