כבל התפטר מתפקיד מזכ"ל העבודה: "חצרן נחוץ לך, לא מזכ"ל וגם לא מנכ"ל"

מזכ"ל מפלגת העבודה איתן כבל, אולי אחד המתנגדים הגדולים ליו"ר המפלגה אהוד ברק, שלח הבוקר ליו"ר שלו מכתב התפטרות נוקב - בו הודיע על התפטרותו. "בצער שאין צורב ממנו, הגעתי למסקנה שביתך הפוליטי אותו אתה יוצר במידתך אינו ביתי עוד", כתב

כבל וברק (חדשות 2. ארכיון)

מזכ"ל העבודה איתן כבל, אולי המורד הבכיר ביותר במפלגה, משלם עכשיו את המחיר על התנגדותו לדרכו של יו"ר העבודה, אהוד ברק - ומתפטר מתפקידו. "בצער שאין צורב ממנו הגעתי הבוקר למסקנה, שביתך הפוליטי אותו אתה יוצר אינו ביתי", כתב כבל במכתב ששלח לברק.

"ההיועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד יורם אברהמי, עדכן אותי אתמול בערב כי שלחת את פרקליטך ועוזרך האישי להגיש נגדי ונגד חברים, חברי מפלגת העבודה האמיתית מיום שעמדנו על דעתנו, תובענה לבית הדין העליון לגרשנו מהמפלגה ביתנו שלנו", כתב המזכ"ל המתפטר במכתב הקצר והנוקב.

"החל ממחר אפעל כחבר מפלגה מהמניין להחזיר עטרה ליושנה, כדי שנשוב לדרכם של בן-גוריון ורבין". כבל הוסיף ותקף את ברק במכתב: "חצרן נחוץ לך, לא מזכ"ל וגם לא מנכ"ל, ואני אינני כזה. השמיים התקדרו במפלגתנו, אך עוד בימינו יזרח שחר של יום חדש".

ברק הודיע לכבל: אני פועל להדיח אותך

בסוף החודש שעבר פירסמנו כי ברק הודיע כבל כי הוא מדיח אותו מתפקיד המזכ"ל, החלטה שטעונה את אישור ועידת המפלגה. כבל, החליט ככל הנראה להקדים תרופה למכה.

דרכיהם של כבל וברק נפרדו סופית לאחר שכבל הוביל את קו המתנגדים לכניסת העבודה לממשלת בנימין נתניהו, קו שהוביל היו"ר ברק. מכאן דרכו של כבל מחוץ לתפקיד הייתה קצרה.

"בעקבות סירובו של מזכ"ל מפלגת העבודה לקיים את החלטות ועידת מפלגת העבודה, הודיע היו"ר ברק לח"כ כבל כי בכוונתו לפתוח בהליכים לכינוס ועידת מפלגת העבודה לצורך החלפתו", הסבירו את ההחלטה בלשכת ברק, בתאריך ה-24 באפריל.