שלום, כנסת ישראל: 39 הח"כים החדשים הגיעו ליום עיון מיוחד במשכן

לקראת השבעתם כחברי כנסת בפעם הראשונה בחייהם, הגיעו למשכן הכנסת בירושלים 39 נבחרים מ-7 מפלגות שיהפכו לראשונה לח"כים, זאת על מנת ללמוד מקרוב על התפקיד אותו ימלאו בשנים הקרובות וגם להכיר את מקום העבודה החדש שלהם. "זה תמיד מרגש לקבל חברים חדשים", אמרה מזכירת הכנסת

מבוא בחקיקה: מחרתיים (שלישי) ייערך במשכן טקס ההשבעה החגיגי של הכנסת ה-20 ו-120 חברי הכנסת יחלו בעבודתם - שליש מהם יעשו זאת בפעם הראשונה. לקראת היום המרגש, 39 ח"כים חדשים הגיעו היום (ראשון) לכנסת ליום עיון מיוחד שנועד להכיר להם את מקום העבודה החדש שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום המיוחד זכו הח"כים הטריים לסקירה מקיפה על העשייה הפרלמנטרית. לאחר מכן התפנו לצילומים משותפים אלה עם אלה - ולצילום רשמי - של כל אחד בנפרד - ושלא לצורך העלאה לרשתות החברתיות  אלא לתמונה שתעטר את תעודת חבר הכנסת החדשה שלהם.  

39 שמות חדשים יופיעו על הצגים (חדשות 2)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קידם בברכה את העובדים החדשים במשכן. "בעוד יומיים אתם בעלי הבית כאן כמו כל 120 הח"כים", אמר להם. "אני קצת מקנא בכם ומאחל לכם להיבחר עוד הרבה פעמים - ולהגיע לתפקידים בכירים. אין שום דבר שמשתווה לתחושה של להיבחר ולהצהיר אמונים בפעם הראשונה".

אדלשטיין סיים את דבריו גם בהמלצה: "אפשר לשבת בחדר ולשחק שח מול עצמך או לקרוא 'שלושת המוסקטרים'. אף אחד לא יגיד לכם מתי לקום ומה לעשות, אבל אני לא זוכר בטלנים שנבחרו שוב לכנסת״.

ח"כ עמיר פרץ, ותיק חברי הכנסת, סיפר לחברים החדשים במשכן על 'מנעמי השלטון'. "זה לא מה שחושבים ואין פה בדיוק תענוגות", הבהיר. "יהיו לכם חדרים קטנים הרבה יותר מכאלה שהתרגלתם אליהם בתפקידיכם הקודמים. כשאני הגעתי לכנסת בפעם הראשונה לפני 27 שנים שמו אותי בקראוון. כל קראוון חולק לשניים - ושני חברי כנסת עבדו בו".

יו"ר הכנסת אדלשטיין מתדרך, היום (דוברות הכנסת)


מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורביץ, שארגנה את יום העיון, נשאה אף היא דברים בפני הח"כים החדשים. "זה מרגש מאוד, בכל פעם מחדש, לקלוט חברי כנסת חדשים במשכן", אמרה.

הח"כית החדשה מירב בן-ארי (כולנו) שיתפה את עוקביה בפייסבוק בבוקר המרגש בו עשתה לראשונה את דרכה לכנסת. "יום ראשון בעבודה!", כתבה וציינה כי היא נרגשת. גם ח"כית חדשה נוספת, קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) התקשתה להירדם בלילה. "מתרגשת ביום עיון לח"כים חדשים בכנסת", כתבה - וצירפה צילום של מסמך המיועד לה עליו נכתב "חברת הכנסת קסניה סבטלובה".

שיא במספר הנשים - וגם אח ואחות  

המספר הגדול ביותר של ח"כים חדשים יהיה בליכוד - המפלגה שמטעמה יכהנו 11 חברי כנסת צעירים ונמרצים בכנסת ה-20. מטעם המחנה הציוני ייכנסו לכנסת 9 ח"כים - והן מטעם כולנו. הרשימה המשותפת תכניס לכנסת 6 ח"כים חדשים, בבית היהודי יהיו שניים, ואילו ישראל ביתנו ויש עתיד יספקו לכנסת החדשה ח"כ חדש כל אחת.

מקבלים בברכה את החדשים. הצוות הניהולי (דוברות הכנסת)


בכנסת ה-20 יהיה גם כמה חברי כנסת חדשים-ישנים שיחזרו אליה אחרי הפסקה: בני בגין, משה כחלון, אבי דיכטר, איוב קרא ויואל חסון. מתוך 120 חברי הכנסת, 29 יהיו נשים - ובכך יישבר השיא של מספר הנשים המכהנות בכנסת שנקבע בכנסת היוצאת (27 נשים). בכנסת החדשה יכהנו גם אח ואחות, ז'קי לוי (ליכוד) ואורלי לוי-אבוקסיס (ישראל ביתנו), ילדיו של שר החוץ לשעבר דוד לוי.

שמות הח"כים החדשים שייכנסו לכנסת מטעם הליכוד: דוד ביטן, ז'קי לוי, יואב קיש, דוד אמסלם, מיקי זוהר, ענת ברקו, נאוה בוקר, אברהם נגוסה, נורית קורן, ירון מזוז ואורן חזן. מהמחנה הציוני יכהנו לראשונה בכנסת מנואל טרכטנברג, רויטל סויד, דני עטר, זוהיר בהלול, איתן ברושי, קסניה סבטלובה, איילת נחמיאס-ורבין, יוסי יונה ואייל בן ראובן.

הח"כית החדשה מירב בן-ארי נרגשת (פייסבוק)


מפלגת כולנו מכילה כולה ח"כים חדשים - מלבד יושב הראש משה כחלון, שכיהן עד לפני 3 שנים כח"כ ושר: יואב גלנט, אלי אלאלוף, מייקל אורן, רחל עזריה, טלי פלוסקוב, יפעת שאשא ביטון, אלי כהן, רועי פולקמן ומירב בן-ארי.

חדש בכנסת. ז'קי לוי, אחיה של ח"כ אורלי ל (חדשות 2)


מחצית מסיעת הרשימה המשותפת אף היא מכילה ח"כים חדשים: איימן עודה, עאידה תומא סלימאן, עבד אל חכים חאג' יחיא, יוסוף ג'בארין, אוסאמה סעדי, עבדאללה אבו מערוף.

בבית היהודי מספקים שני חברי כנסת חדשים: ינון מגל ובצלאל סמוטריץ', ישראל ביתנו מכניסה לכנסת את שרון גל בלבד (לאחר שראש עיריית צפת, אילן שוחט, בחר להמשיך בתפקידו ולא להיכנס לכנסת) ואילו מטעם יש עתיד יכהן בכנסת ראש מועצת אשכול, חיים ילין.