לפיד לכחלון: "התנגד להרחבת מס' השרים"

שר האוצר לשעבר במסר למי שצפוי לרשת את תפקידו: בפוסט שהעלה לפייסבוק בירך לפיד את כחלון, וקרא לו לעמוד כחומה בצורה נגד הניסיון להגדיל את מספר השרים. "הם מנסים לבחון אותך", כתב לפיד, "אני משוכנע שלא תתקפל"

לפיד וכחלון, ארכיון (חדשות 2)

בעוד המשא ומתן להרכבת ממשלת נתניהו הרביעית נמשך - משגר היום (שבת) שר האוצר לשעבר יאיר לפיד מסר למי שצפוי להחליף אותו בתפקידו, יו"ר מפלגת כולנו משה כחלון. בפוסט שהעלה לפייסבוק, קרא לפיד לכחלון שלא להיכנע לסחטנות ולהתנגד לכל ניסיון אפשרי להרחיב את שולחן הממשלה מעל ל-18 השרים, כפי שנחקק בכנסת הקודמת. "כל שר נוסף יהיה משקולת על התקציב ועל צווארך", הזהיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי השר לשעבר, שפוטר על ידי ראש הממשלה נתניהו במהלך שהוביל להקדמת הבחירות, כחלון ניצב כבר כעת בפני המבחן הראשון שלו. "אם באמת אכפת לך מכספם של האזרחים, ואם אתה באמת רוצה להביא שינוי, אתה מוכרח כבר היום להתייצב כחומה בצורה מול כל ניסיון להרחיב את הממשלה", כתב לפיד. "יגידו לך שמדובר רק בכמה עשרות מיליוני שקלים, אבל כמי שקדם לך בתפקיד וישב על ספרי התקציב אני אומר לך שזהו שקר גס".

"הסיבה היחידה שהם רוצים להגדיל את הממשלה, היא שזה נוח להם מבחינה קואליציונית, אבל שנינו יודעים שבהזדמנות זו הם גם בוחנים אותך. הם רוצים לדעת מה יכולת העמידה שלך מולם, כמה אתה נחוש להגן על האינטרס הציבורי והקופה הציבורית, האם אתה יודע להילחם, או שאפשר לכופף אותך כבר ביום הראשון?", הוסיף לפיד בדבריו.

"אני משוכנע שלא תתכופף ולא תתקפל. שר האוצר הוא האיש שצריך להשגיח שהכסף שלנו ילך למקומות הנכונים - לחינוך, לסיוע לחלשים, להורדת יוקר המחיה והדיור - ולא לתעלולי פוליטיקה", אמר השר לשעבר. אל תיתן להם להכשיל אותך עוד לפני שנכנסת למשרד, ולבגוד בקהל הבוחרים שלך עוד לפני שהתחלת לעבוד".

בינתיים, הצליח כחלון לעשרות שרירים ראשונים במו"מ הקואליציוני. ביום רביעי האחרון הורה על ביטול הפגישה עם צוות המשא ומתן של הליכוד, לאחר הדיווחים על הכוונה להעניק את ראשות ועדת הכספים ליהדות התורה. במפלגת כולנו הסבירו את המהלך בכך שמדובר ב"מעשה פוליטי של הליכוד, של חלוקת תפקידים על חשבון כלי העבודה הדרושים להורדת מחירי הדיור וטיפול ביוקר המחיה, עוד לפני שצוותי המו"מ הקואליציוני ישבו".