מסתמן: קצבאות הילדים יועלו שוב

גורמים במפלגות החרדיות מדווחים כי הושגה הסכמה עם הליכוד לביטול הקיצוץ שהוביל שר האוצר לשעבר יאיר לפיד בקצבאות הילדים. עם זאת, במפלגת כולנו של כחלון לא מרוצים מהבשורה וחוששים שעלות ביטול הקיצוץ תפגע ביכולת להעביר רפורמות משמעותיות

יקבלו את מבוקשם? גפני וליצמן (חדשות 2)

המשא ומתן הקואליציוני: גורמים בש"ס וביהדות התורה דיווחו הערב (חמישי) כי השיגו הסכמה עם הליכוד לביטול הקיצוץ בקצבאות הילדים - קיצוץ שהוביל שר האוצר לשעבר יאיר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרישת המפלגות החרדיות מעוררת זעם במפלגה אחרת שאמורה להיות צלע מרכזית בקואליציה - כולנו בראשות משה כחלון. עלות העלאת קצבאות הילדים עשויה להגיע לכ-2 מיליארד שקלים ובכולנו חוששים שהסכום הזה - בצירוף ההתחייבות להימנע מהעלאת מיסים והדרישות התקציביות של מערכת הביטחון - לא יאפשר לכחלון לבצע את הרפורמות שהוא מתכנן.   

מתנגד לתכנית. משה כחלון (פלאש 90 בן קלמר)

נושא הקצבאות מצטרף למחלוקת נוספת של מפלגת כולנו על הסכם בין הליכוד ליהדות התורה. בליכוד מתכוונים ככל הנראה להעביר את ראשות ועדת הכספים לחבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) ואת מנהל התכנון למשרד הפנים - בראשו צפוי לעמוד יושב ראש ש"ס אריה דרעי. בכולנו מעוניינים לרכז את הסמכויות הללו במפלגה בטענה כי זו הדרך היחידה שתאפשר קיום רפורמה מקיפה בשוק הדיור.