בנט נגד נתניהו: "חובה ללמוד מטעויות ולא להכחיש אותן"

אחרי שאמש דחה רה"מ נתניהו את הטענות על כך שהקבינט לא דן ברצינות בנושא המנהרות בזמן צוק איתן – שר החינוך עונה: "אסור להכחיש את טעויות העבר, מי שלא מוכן ללמוד מהן נידון לחזור עליהן בעתיד"‎

חלוקים בנושא המנהרות. נתניהו ובנט (מרים אלסטר, פלאש 90)

סוגיית המנהרות שוב בכותרות - ואיתה גם המתקפות הפוליטיות: שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, תוקף הבוקר (שלישי) את ראש הממשלה נתניהו, זאת לאחר שאמש אמר נתניהו בתדרוך לכתבים צבאיים כי הטענות לפיהן לא התקיימו דיונים באיום המנהרות לפני מבצע "צוק איתן" - אינן נכונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"כל מ״מ בצבא מפיק לקחים בסוף תרגיל כדי להימנע מטעויות עתידיות ולהשתפר ומה שנכון למחלקת חי״ר, נכון כפליים עבור המנהיגות המדינית-בטחונית של מדינת ישראל", צייץ בנט בחשבון הטוויטר שלו. "לקראת המערכה הבאה, חובה עלינו ללמוד מטעויות העבר ולא להכחיש אותן", הוסיף יו"ר הבית היהודי ואמר כי "הפקת לקחי-אמת היא אות של עוצמה וביטחון עצמי. מי שלא מוכן ללמוד משגיאות העבר, נדון לחזור עליהן בעתיד".

אמש, כאמור, דחה נתניהו את הטענות לפיהן לא התקיימו דיונים באיום המנהרות לפני המבצע. נתניהו ציין כי הנושא נדון בהזדמנויות שונות בקבינט והבהיר כי הטענה לפיה מישהו מחברי הקבינט לא שמע את הדיונים שהתקיימו במסגרתו היא "בלתי אפשרית". ייתכן כי דברי נתניהו בנושא מגיעים גם על רקע דוח מבקר המדינה המתגבש בנוגע למבצע - וקריאותיהם של הורים שכולים להקמת ועדת חקירה לאירועי "צוק איתן" בקיץ 2014.