רשות החברות נגד השר ליברמן

שר הביטחון ליברמן קרוב כבר למנות שני מקורבים שלו למנהלים בתעשייה הביטחונית, אבל המינוי השלישי שלו לא עובר חלק: דירקטוריון "רפאל" התנגד למינוי מלכתחילה, וכעת גם מנהל רשות החברות הממשלתיות מצטרף למציבי המכשולים

"רפאל" נגד ליברמן (פלאש 90)

מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב שלח היום (שני) מכתב לשר הביטחון ליברמן, ובו הוא מביע את התנגדותו למינוי השר לשעבר עוזי לנדאו תפקיד יושב ראש דירקטוריון רפאל. לדבריו, לשרים יש סמכות למנות רק דירקטורים, ולא את יושב ראש הדירקטוריון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוגב מסביר כי היות וכבר נבחר יושב ראש לדירקטוריון - יצחק גת, לליברמן יש סמכות לאשר או לבטל את המינוי ותו לא. השר ליברמן עצמו אומר בתגובה כי "חוק החברות הממשלתיות קובע כי הסמכות בעניין היא של השרים הממונים, וכך גם במקרה הזה".

מוקדם יותר היום התייחס ליברמן לשאלה בנושא שהפנתה אליו חברת הכנסת אילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) במסגרת "שעת השאלות" בכנסת. חברת הכנסת שאלה את ליברמן על רצונו למנות שלושה בכירים לשעבר במפלגתו - לנדאו, יאיר שמיר ויצחק אהרונוביץ' - לתפקידים בכירים בתעשיות הביטחוניות. "זה ששלושתם כיהנו ב'ישראל ביתנו' לא הופך אותם לפסולי חיתון", השיב לה השר.

"כשאני ממנה אדם לתפקיד כה אחראי ורגיש אני רוצה להיות בטוח שאני יכול לסמוך עליו שהוא מתאים ויש לו כישורים", המשיך ליברמן. "שמיר שימש כבר פעמיים כיו"ר תעשייה אווירית והביא אותה להישגים. יש לו ניסיון עסקי צבאי ופוליטי. לנדאו הוא ד"ר ומהנדס במכללה 'הזניחה' שנקראת MIT. הוא היה שנים חבר בקבינט ואני לא רואה סיבה שהוא לא יכול לכהן בתפקיד הזה", הוסיף, "את ההתנגדות ראיתי רק בעיתון, וכל מה שאני שומע מהנהלת רפאל זה רק שבחים. גם על יצחק אהרונוביץ' לא צריך לפרט על יושרו ועל ניסיונו בקבינט".