נתניהו: "אולי נגלה דברים חדשים"

ראש הממשלה נתניהו התייחס למשפט החייל היורה אלאור אזריה. הוא הזכיר את שיחת הטלפון שערך עם אביו צ'רלי: "לא מתחרט על השיחה". על סוגיית המנהרות בצוק איתן: "הטענה שלא נכון שלא דנו בזה קודם לא נכונה"

אלאור אזריה (ארכיון) (פלאש 90)

שעות לאחר שהסתיימה עדותו של החייל אלאור אזריה בבית הדין הצבאי ביפו, התייחס הערב (שני) ראש הממשלה להתנהלות משפטו. נתניהו ציין כי הוא אינו מתחרט על השיחה שקיים עם אביו של אזריה לפני כארבע חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם כתבים צבאיים הבהיר נתניהו כי הוא אינו מצטער על ששוחח עם צ'ארלי אזריה, אביו של החייל אלאור אזריה המעיד בימים אלה במסגרת משפטו, לאחר שירה במחבל המנוטרל לפני כארבעה חודשים. השיחה שהתקיימה בסוף חודש מרס, גררה אחריה ביקורות רבות מכיוונים שונים במערכת הצבאית ובסביבה הפוליטית.

נתניהו אף סיפק פרטים מהשיחה שקיים עם האב. הוא אמר אז כי "יש הרבה אמהות ואבות לחיילים בקו האש, אבל הדברים נמצאים בבירור. ייתכן שנלמד מה קרה ואז נגלה דברים חדשים".

"דנו במנהרות בעבר"

בהמשך נתניהו התייחס לאיום המנהרות בעזה, זאת על רקע דוח מבקר המדינה המתגבש וקריאותיהם של הורים שכולים להקמת ועדת חקירה לאירועי צוק איתן. נתניהו דחה את הטענות לפיהן לא התקיימו דיונים באיום המנהרות לפני המבצע.

"המנהרות עלו לדיון", נתניהו (פלאש 90, מרים אלסטר)

נתניהו ציין כי הנושא נדון בהזדמנויות שונות בקבינט. הוא אף הבהיר כי הטעה שמישהו מחברי הקבינט לא שמע את הדיונים שהתקיימו במסגרתו היא בלתי אפשרית.

בהמשך שיחתו עם העיתונאים, התייחס נתניהו במרומז גם לנושא הסכם הסיוע הביטחוני מול ארצות הברית. בהקשר זה, המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי יעקב מגל, יצא לארצות הברית להמשך הדיונים, ובשלב זה נדמה כי סגירת ההסכם הולכת ומתקרבת.