הושגה פשרה: התאגיד ישדר באפריל

אחרי הסערה הגדולה שעוררה החלטת נתניהו לדחות לתחילת 2018 את פתיחת תאגיד השידור הישראלי החדש, סיכמו ראש הממשלה ושר האוצר כחלון כי הוא יחל לפעול בעוד כתשעה חודשים. תזכיר החוק בנושא יופץ בשעות הקרובות‎‏

נקבע תאריך לסגירת רשות השידור (פלאש 90, יונתן סינדל)

הלחץ עשה את שלו: ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו היום (שני) כי תאגיד השידור הישראלי החדש, שיחליף את רשות השידור, ייפתח בעוד 9 חודשים - בסוף אפריל 2017. בתאגיד הבהירו בעקבות ההחלטה כי יהיו מוכנים לשידור כבר בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועד המקורי לתחילת פעילות התאגיד הציבורי היה 30.9.16, אך בשבוע שעבר החליט ראש הממשלה כי פתיחתו תידחה לתחילת 2018 - החלטה שעוררה סערה וביקורת נרחבת על נתניהו, גם מצד שרים בממשלתו. כחלון בתחילה התנגד לדחייה והצהיר כי לא ייתן יד לבזבוז כספי ציבור, אך כעת הסכים למהלך שעלותו מוערכת בכ-70 מיליון שקלים לחודש עבור משלם המסים.

סיכמו על פשרה (הדס פרוש / פלאש 90)

על פי הסיכום שהושג היום, התאגיד יחל לפעול ב-30.4.2017, אך החל מ-1.1.2017 יוכלו כחלון או נתניהו לחתום על צו ולהקדים את תחילת השידורים. "משרד התקשורת מכין תזכיר חקיקה שיופץ בשעות הקרובות, בהתאם לסיכום בין השרים", נמסר.

תאגיד השידור הישראלי הצהיר כי יפעל "לקיום ההסכמה בין שרי האוצר והתקשורת, ויהיה ערוך לעלות עם שידור מלא, איכותי, פלורליסטי ועצמאי, כבר ב-1.1.2017, מתוך ציפייה שהממשלה תעמוד בהתחייבותה ותאפשר לתאגיד לעשות כן, כבר במועד זה".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על ההסכם שהושג: "ההחלטה הזו משקפת את מלאכת האיזונים שחייבת להיעשות על מנת להבטיח את המוכנות של התאגיד לשידור ציבורי ראוי, ומצד שני לדאוג לעובדים ולבצע את התהליך בצורה אחראית".

אתמול קיימה ועדת הכלכלה של הכנסת דיון סוער בנושא התאגיד. יו"ר מועצת תאגיד השידור, גיל עומר, הזהיר כי "אי ודאות תוביל לשיתוק התאגיד" וציין כי לא התייעצו עמו לפני שהוחלט על הדחייה בפעילות. "נהיה ערוכים לפתיחת השידורים מוקדם ככל הניתן כדי למנוע חוסר ודאות רגולטורית".

עובד רשות השידור שהתפרע בדיון הוצא בכוח על ידי הסדרנים לאחר שזעק: "אני מפרנס יחיד. אני 30 שנה ברשות, אתה תוציא אותי מהבית? אתה מחוקק זבל". העובד, רפי יששכר, הוסיף בבכי: "כולכם גנבים ומושחתים, זו הפרנסה שלי והבית שלי, אני קיים". לאחר מכן הוא הוחזר לדיון, וכבל התנצל בפניו על עוגמת הנפש שנגרמה לו מהוצאתו מהדיון: "אני איש שעובד למען עובדים, אני מצטער".