האם נתניהו פועל להגביל את השידור העצמאי?

דחייה משמעותית בפעילות תאגיד השידור הישראלי, פניית השרה רגב נגד הסינמטק בתל אביב, השיחה של השר ליברמן עם מפקד גל"צ, חוק העמותות, חוק ההדחה - האם חל לאחרונה כרסום בדמוקרטיה הישראלית ומה מצב חופש הביטוי בישראל? סקר מיוחד שנערך עבור התכנית "פגוש את התכנית" חושף מה אתם חושבים

בשבוע האחרון נשמעו טענות רבות במערכת הפוליטית על פגיעה בחופש הביטוי בישראל, בין היתר בשל הדחייה המשמעותית בפעילות תאגיד השידור הציבורי. סקר מיוחד שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם עבור התכנית "פגוש את התכנית" חושף מה אתם חושבים על הסוגיות הללו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

השאלה הראשונה בסקר נוגעת להחלטתו של ראש הממשלה נתניהו לדחות בשנה וחצי את תחילת השידור הציבורי העצמאי. 22.5% מהנשאלים סבורים שהצעד של נתניהו נובע מדאגה לשידור הציבורי, אבל לא פחות מ-56.1% סבורים שמדובר בניסיון להגביל את השידור הציבורי העצמאי.

58.8% מהנשאלים סבורים שדחייה של שנה וחצי בפתיחת השידור הציבורי העצמאי פוגע בחופש הביטוי, לעומת 30% שסבורים שהדחייה אינה פוגעת בחופש הביטוי, ו-11.2% שאינם יודעים.

האם בשנה האחרונה חלה ירידה בחופש הביטוי של עיתונאים ונושאי משרות ציבוריות בישראל? בשאלה הזו היו הנשאלים חלוקים. 33.4% סברו שדווקא חלה עלייה בחופש הביטוי בשנה האחרונה, לעומת 25.9% שאמרו כי חלה ירידה ו-34.2% שטענו כי לא חל שינוי.

לסיכום התבקשו הנשאלים להשיב - האם מידת חופש הביטוי במדינת ישראל היא המידה המתאימה? 44.8% סברו שכן, לעומת 25.5% שאמרו כי מידת חופש הביטוי בישראל פחותה מן הרצוי, ו-22.6% שסברו שמידת חופש הביטוי בישראל גבוהה מן הרצוי.