לבני נגד נתניהו: "ממשיך לפחד מבנט"

שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני מתחה ביקורת חריפה נגד ראש הממשלה נתניהו, וטענה כי הוא מחמיץ הזדמנויות בזירה המדינית בשל חששו מיו"ר הבית היהודי בנט. בהמשך תקפה את שר הביטחון ליברמן על התערבות בתכני גלצ: "מנסה להפחיד את התקשורת"

לבני (ארכיון)

"נתניהו מפספס הזדמנויות כי הוא מפחד מבנט" - כך תקפה שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני (המחנה הציוני) את ראש הממשלה נתניהו, בנוגע להתנהלות בזירה המדינית מול הפלסטינים. "מדינות ערב רוצות את ישראל בצד שלהן אבל הן לא ייעשו זאת אם בלי שנעשה צעדים מול הפלסטינים", אמרה לבני באירוע "שבתרבות" בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש היום הזדמנות מדינית נדירה", אמרה לבני. "מדינות האזור המתונות רוצות לייצר ברית אחת מול ציר אירן וחיזבאללה. הן רוצות את ישראל בצד שלהן. נתניהו מפספס את ההזדמנות הזו כי הוא מפחד ממה שבנט יגיד או יעשה".

באירוע התייחסה לבני גם לשיחת הנזיפה שקיים שר הביטחון אביגדור ליברמן עם מפקד גל"צ ירון דקל, זאת בעקבות שידור תכנית שהוקדשה לפועלו של המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש. "ליברמן לא מצליח להביא את הראש של הנייה, אז הוא מבקש את מטאפורית את ראשו של דקל", טענה.

"יש כאן ממשלה ששמה לה כמטרה להחליש את שומרי הסף ואת המערכת המשפטית - ולכן אנחנו רואים איך ליברמן ציפצף השבוע על היועץ המשפטי שהורה לו לא להתערב בגל"צ", הוסיפה לבני. מה שליברמן עשה מיצג את מדיניות הממשלה בכל התחומים - גם ניסיון להפחיד את התקשורת, גם צפצוף על היועץ המשפטי וגם פגיעה במיעוטים".

"הם לא יודעים לספק ביטחון אמיתי - אז במקום זאת הם מתעסקים ביצירת אויבים מבפנים וחיסול", קבעה לבני. "ליברמן לא יכול להתמודד עם החמאס בעזה - אז הוא עוסק בתחנת שידור ביפו".