"אני גם בן אדם, כמה אפשר לשבת ולחכות?"

תא"ל במיל' אבריאל בר יוסף, הודיע היום כי הוא מוותר על מינויו ליועץ לביטחון לאומי - ולהיענות להצעות בסקטור הפרטי. "חיכיתי 4-5 חודשים וזה די והותר, אני בן אדם רציני", סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online

בר יוסף מוותר על מינויו לראש המל"ל: תא"ל במיל' אבריאל בר יוסף הודיע היום (חמישי) כי הוא לא מעוניין עוד בתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי שהציע לו ראש הממשלה נתניהו - ולהיענות להצעות בסקטור הפרטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"חיכיתי מספיק זמן, 4-5 חודשים", סיפר בר יוסף בשיחה עם חדשות 2 Online. "הגיעו אליי הצעות מהשוק הפרטי ושקלתי אותן. חיכיתי בסבלנות כמו ילד טוב יותר מזמן סביר והגעתי להכרה שזה די והותר".

בר יוסף מספר כי אמר לראש הממשלה שהגיעו אליו כמה הצעות אטרקטיביות: "אני לא רוצה לפספס אותן. ראש הממשלה לא ביקש ממני להסיר את המועמדות, אבל בסוף אני גם בן אדם ואני לא יכול לשבת בבית, לא לעשות כלום ולחכות".

"כל אדם בר דעת, אחרי תקופה שהיא יותר מסבירה, היה מגיע למסקנה הזו", הוא מוסיף. "אני אדם עם ניסיון שמגיעות אליו הצעות. אני בן אדם רציני שלא יכול גם לשקול בחיוב בהצעות וגם להיות מועמד לתפקיד הזה".

בפברואר האחרון, החליט נתניהו למנות את בר יוסף לראש המטה לביטחון לאומי והיועץ לביטחון לאומי לראש הממשלה. בר יוסף, בן 61, נשוי, אב לארבעה ילדים וסב לשלושה נכדים, שימש מאז 2009 ועד לפני כחצי שנה כמשנה לראש המל"ל.

בין השנים 2009-2004 היה מנהל ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ומנהל הוועדה לתקציב הביטחון. בר יוסף, שירת בצה"ל 25 שנה, השתחרר בדרגת תת אלוף ובתפקידו האחרון כיהן כראש מספן ציוד בחיל הים. לאבריאל בר יוסף תואר ראשון בהנדסת מכונות מאוניברסיטת גלזגו ותואר שני בהנדסה מאוניברסיטת מישיגן.

"לתא״ל במיל׳ בר יוסף ניסיון ביטחוני ומדיני רב ועשיר, הן בצה"ל והן במל"ל", אמר נתניהו עת ההודעה על מינויו. "אל מול האתגרים המורכבים העומדים לפנינו, אני משוכנע שכראש המל"ל יידע לתרגם את נסיונו וכישוריו לטובת ביטחון ישראל.״

בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב לידיעה.