נתניהו בשיחה עם פרס: "נפתור בעיות התאגיד תוך זמן קצר"

אחרי הנשיא ריבלין והשר בנט, הצטרף גם הנשיא לשעבר פרס למתקפה על נתניהו על רקע היוזמה שנועדה לדחות את עליית תאגיד השידור הציבורי לאוויר: "אי אפשר לדחות את עליית התאגיד ולשחק עם העובדים". נתניהו הצהיר כי חשוב לייצר ולשמור על שידור ציבורי חזק וחופשי בישראל

תוקף בחריפות את נתניהו. פרס (רויטרס)

"נפתור את בעיות התאגיד" - כך הבטיח ראש הממשלה נתניהו לנשיא התשיעי שמעון פרס בשיחתם היום (חמישי), לאחר שהאחרון השמיע דברי ביקורת על יוזמת ראש הממשלה לדחות את עליית תאגיד השידור הציבורי לאוויר. פרס אמר לנתניהו כי הוא מתנגד באופן חריף ליוזמתו - וכי יש חשיבות עליונה לקיומו של שידור ציבורי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"הנשיא התשיעי שמעון פרס וראש הממשלה נתניהו שוחחו ארוכות על עתיד השידור הציבורי", נמסר מטעם דוברות הנשיא לשעבר. "נתניהו הדגיש בשיחה כי חשוב לייצר ולשמור על שידור ציבורי חזק וחופשי בישראל וכי הוא מאמין שתוך זמן קצר יטופלו ויפתרו הבעיות והמכשולים של התאגיד כדי שיפעל באופן מלא".

 במהלך כנס להשקת מרכז החדשנות של ישראל במרכז פרס לשלום, אמר פרס כי "בלי עיתונות חופשית אין עם חופשי. אני נגד ההחלטה של ראש הממשלה ואני אומר לו את זה באופן מנומס. אי אפשר לדחות את עליית התאגיד, אי אפשר לשחק עם העובדים". פרס אמר את הדברים בכנס בו נכחו נתניהו והנשיא המכהן ריבלין - שאמש תקף בעצמו את ראש הממשלה בעניין זה.

"בלי שידור ציבורי נהיה מדינה דמוקרטית עם נכות מסוימת", אמר אמש ריבלין. "אוי לנו ואבוי לנו אם נביא למצב שבו אין שידור ציבורי בישראל". עוד הוסיף כי "השידור הציבורי, עם יכולות להתקיים כגוף בלתי תלוי, הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה".