בנט נגד נתניהו: ״הממשלה לא של איש אחד, אפעל לבלום הפגיעה בתאגיד השידור״‎

שר החינוך נפתלי בנט הבהיר בריאיון לתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל, כי יחבור לגורמים נוספים בקואליציה על מנת ששידורי הערוץ הציבורי החדש יחלו במועד המקורי - ולא יידחו לשנת 2018. "אני אשמח שראש הממשלה יסביר לי ולכל השרים למה הדחייה נחוצה", אמר בנט

בנט ייאבק ביוזמת נתניהו (פלאש 90)

בנט יפעל לבלום את יוזמת נתניהו לדחות את תחילת שידורי התאגיד: שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הבהיר הבוקר (חמישי) בריאיון לתכנית "דקלסגל" עם ירון דקל ועמית סגל בגלי צה"ל, כי הוא איננו מבין מדוע ראש הממשלה מעוניין לדחות את תחילת שידורי הערוץ הציבורי החדש - והבהיר כי יחבור לגורמים נוספים בקואליציה על מנת לעצור את המהלך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אני אשמח לשמוע מראש הממשלה למה צריך לדחות את תחילת השידורים של התאגיד", אמר בנט, "שיסביר לכל השרים, כי אף אחד מאיתנו לא מבין מה בער לקחת סטארטאפ שהתחיל לתפוס תנופה וגויסו אליו אנשים מוכשרים ולחסל אותו בעלות של חצי מיליארד שקלים".

בנט הבהיר כי בכוונתו לדבר גם עם שרים אחרים בנושא ועם ראשי המפלגות הנוספים החברים בקואליציה - והבהיר כי יפעל לעצור את דחיית עליית תאגיד השידור לאוויר: "אני אפעל לבלום את זה. הממשלה לא שייכת לאדם אחד, אנחנו בקואליציה וזו צריכה להיות החלטה של כולנו". שר החינוך ציין שהתקשר לראשי התאגיד שאמרו לו שהם יעלו בזמן ושאין כל סיבה לבצע את מהלך הדחייה.

"לא הבנתי למה לגדוע משהו שכבר תופס תאוצה, אנשים גויסו, אחרים עזבו את עבודתם והצטרפו - ועכשיו אומרים שדוחים בשנה וחצי. זה עולה לנו חצי מיליארד שקלים, שזה כסף שבעזרתו אני יכול להפעיל קייטנות לכיתות א' עד ו' במשך כל הקיץ. למה זה טוב?", תהה השר בנט שמתח ביקורת על שורת החוקים שלטענתו נועדו לפגוע בתקשורת - ובהם גם חוק ערוץ הכנסת החדש - אותם הוא כינה "סכנה".

בנט הבהיר כי הוא ויתר חבריו בממשלה אינם מחויבים להסכים אוטומטית לכל מהלך של נתניהו בתחום התקשורת: "הסעיף שחתמנו עליו בהסכם הקואליציוני  מדבר על רפורמות. אנחנו לא חייבים להיות עיוורים אחרי כל דרישה אם היא לא הגיונית. גם אי אפשר בכל פעם שיש נושא במחלוקת ביני להין נתניהו, לנופף בכך שזו פוליטיקה ונובע מיריבות. אם נתניהו עושה דברים נכונים אבל לא פופולריים, אני אגן עליהם".