ירון דקל לפני השימוע אצל שר הביטחון ליברמן: "חופש הביטוי בגלי צה"ל יישמר"

שעות ספורות לפני שיחת השימוע בלשכת שר הביטחון, התייחס מפקד גל"צ ירון דקל לסערת המשורר הפלסטיני דרוויש והבטיח כי ישמור חופש הביטוי בתחנה הצבאית. "אין מה לדאוג", אמר דקל בפתח תכניתו "דקלסגל"

יערכו שיחה. ליברמן ודקל

שעות ספורות לפני שיחת השימוע עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (חמישי) מפקד גל"צ ירון דקל לסערת המשורר הפלסטיני דרוויש ואמר: "חופש הביטוי בגל"צ יישמר". דקל אמר את הדברים בפתיחת תכניתו המשותפת עם עמית סגל בתחנה הצבאית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"נכנס לי משהו קטן בלו"ז באופן לא צפוי, יש מצב שב-10:30 אני צריך לזוז לקרייה", אמר דקל לסגל, "יש מצב שאתה סוחב שידור לבד מעשר וחצי?". סגל עקץ והמליץ כי הטכנאי יכין פרק של האוניברסיטה המשודרת כגיבוי.

הסערה החלה לאחר שביום שלישי האחרון שודרה תכנית בתחנה על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש,  כחלק מסדרת תוכניות על "טקסט ישראלי מכונן" במסגרת האוניברסיטה המשודרת. אתמול הודיע שר הביטחון אביגדור ליברמן על זימונו של דקל לבירור בעקבות השידור.

"על פניו נראה שמדובר בענין חמור", הסביר ליברמן. "מי שכתב טקסטים נגד הציונות שמשמשים עד היום כדלק לפעולות טרור נגד מדינת ישראל זוכה שהתחנה הצבאית תכלול אותו ואת יצירותיו כחלק מטקסטים מכוננים של החברה הישראלית יחד עם 'ירושלים של זהב' ו'מגש הכסף'", הוסיף.

"ברור מאליו שזה דבר שמהווה ליקוי מאורות ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום", הוסיף ליברמן. השבוע הגיבה גם רגב לפרסום ב-nrg עוד לפני שידור התכנית, ואמרה כי "גלצ ירדה מהפסים - תחנה ציבורית במשרד הביטחון לא יכולה להרשות לעצמה להעצים ולפאר את הנרטיב האנטי-ישראלי במסגרת תוכנית רדיו שתכליתה עיסוק ב'טקסטים מכוננים של הישראליות'".

מחמוד דרוויש, ארכיון (פלאש 90, Issam Rimawi)

"מחמוד דרוויש איננו ישראלי, הטקסטים שלו אינם ישראלים ומהותו התנגדות לערכים המרכזיים של החברה בישראל", הוסיפה רגב, "עלינו להילחם בתכני ההסתה הפלסטינים שמופיעים בספרי הלימוד ובאמצעי התקשורת שלהם ולא לתת להם במה נוספת במימון ציבורי, בתחנה צבאית".

"לא ייתכן שהציבור יממן תחנת שידור הפוגעת ברגשותיו ונותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית", הבהירה רגב, "אני קוראת שוב לשר הביטחון ליברמן לעשות סדר. חייבים להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון."

מגלצ נמסר שלשום בתגובה: "גלי צה"ל ייסדה בשנות השבעים את האוניברסיטה המשודרת כבמה רדיופונית המאפשרת לעולם האקדמיה להעשיר ולסקרן את מאזיני התחנה. במה זו מארחת בסמסטר הנוכחי שורה ארוכה ומגוונת של מרצים ונושאים ביניהם ,כאלו שהרצו על כתבי הרב קוק, ז'בוטינסקי, הרצל, נעמי שמר ומגילת העצמאות. אנו סבורים שהחופש האקדמי מחייב אותנו לאפשר את העושר הרעיוני שהיא מעמידה לרשות המאזינים".