בעקבות הפרסום בחדשות 2: יטופל העומס בכלביות?

בכלביות ברחבי הארץ מדווח על עומס חריג, המאלץ אותן להרדים שלל כלבים המגיעים אליהן. בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online, יזמה ח"כ יעל גרמן הצעה שתוביל לבניית תכנית מסודרת בנושא במשרד החקלאות - הצעה שתעלה לדיון בוועדת החינוך לאחר שאושרה ברוב של 7 תומכים מול 3 מתנגדים בלבד

בעקבות פרסום חדשות 2 אודות העומס החריג בכלביות, יזמה חברת כנסת יעל גרמן (יש עתיד) הצעה הקוראת לכינון תכנית של משרד החקלאות לטיפול בבעיה. ההצעה עברה היום (רביעי) ברוב של שבעה תומכים מול שלושה מתנגדים בלבד, ותועבר לדיון בוועדת החינוך של הכנסת המאונה על הנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשמעות של מחסור שכזה במקומות פנויים בכלביות היא גזר דין מוות לכלבים", נכתב בהצעה, "יום יום נאלצים ארגוני החיות להתמודד עם עשרות פניות על בעלי חיים במצוקה, על אנשים שמתעללים בהם, על גורים שנקשרים לפתחי בתי המחסה שלהם, כאשר אין ביכולתם לטפל בהם ובכדי להימנע מהחזקתם בתנאים לא הומניים, הם נאלצים לשאת בכל העול ולשלם לפנסיונים פרטיים או למצוא להם בתים במרפאות, בתי אומנה או בבתיהם של מתנדבים".

ארגוני החיות מדווחים הקיץ על מצוקה חסרת תקדים בכלביות בישראל, עם עומס של יותר מ-200% תפוסה בחלק מבתי המחסה. "מגיעות אלינו עשרות פניות מדי יום ואין ביכולתנו לקלוט כלבים נוספים", אמרה לחדשות 2 Online יעל ארקין, מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות. "הסיבות מוכרות - המלטה של גורים בעונת הקיץ ומקרים קשים של נטישה של כלבים על ידי בעליהם בשל נסיעה לחו"ל או מעבר דירה".

"מדי שנה זה הולך ונהיה גרוע יותר אבל השנה זה הגיע לשיא", היא הוסיפה. "הכלבייה מפוצצת וכדי לא להגיע למצב של תנאים לא הומניים, אני משלמת לפנסיונים פרטיים. גם הרשויות המקומיות נמצאות במצוקה גדולה. כ-60 אלף כלבים מומתים בכל שנה בישראל ולצערנו הרב המספרים יגברו. מאז קום המדינה לא מצאו לזה פתרון והתוצאה היא שיורים בהם ומרעילים אותם".