ברקת: מתחשב בקהילה הגאה אך גם בחרדים

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת פגע ברגשותיהם של חברי הקהילה הגאה כשאמר שלא ישתתף מחר במצעד הגאווה בבירה כדי לא לפגוע ברגשות התושבים הדתיים של העיר, כך לדבריו. בתגובה לביקורת שנשמעה נגדו מבהיר ברקת בשיחה עם חדשות 2: "המצעד הוא לא אמצעי להשיג את היעד – לייצר יותר סובלנות והתחשבות"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת משיב לביקורת החריפה שנשמעה נגד הדברים שאמר על מצעד הגאווה שצפוי להיערך מחר (חמישי) בירושלים. "אני שותף ליעד של לייצר יותר סובלנות והתחשבות, אבל לא כל אמצעי מביא אותך למטרה הזאת", אמר הערב (רביעי) ברקת בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי. "למשל, אני יודע שהרבה אנשים רואים עצמם נפגעים מהמצעד. הוא לא אמצעי להשיג את היעד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מי שמחפש פה שחור ולבן טועה ומטעה, כי זו עיר מורכבת", המשיך ברקת. "יום אחרי המצעד צריך לחיות ביחד, ואני מאמין מאוד גדול בסובלנות. סובלנות זה להקשיב. אם אתה עושה פעולה שפוגעת במישהו, תשקול פעמיים אם הפעולה הזאת היא הדרך הטובה ביותר להשגת היעד".

למעשה, ברקת לא חזר בו מהאמירה כי הוא אינו מתכוון להשתתף במצעד הגאווה כדי לא לפגוע ברגשות הציבור הדתי. "שאלו אותי אם אני מתכוון לצעוד או לא", הוא הסביר. "יכולתי להתחמק מהשאלה, לא לומר מדוע. אבל אני רוצה להתמודד עם המציאות, והמציאות היא שיש לי אוכלוסיות שונות בעיר ואני מרגיש - כראש העיר - שכולם ילדיי. אני צריך לדאוג לכולם, ואני אדאג לזכויות של הקהילה הלהט"בית, לעתים אפילו יותר ממקומות אחרים".

"אניח פרח במקום שבו נרצחה שירה בנקי"

"אני יכול להסתכל גם לציבור החרדי והדתי בעיניים ולהבהיר להם שזו זכותם הדמוקרטית של הלהט"בים לצעוד, עם כל המשמעויות של זה", הוא הוסיף. "מצד שני, אני בהחלט חושב שזה לגיטימי כראש העיר להסתכל לקהילה הגאה בעיניים ולהגיד להם שיש פה חיים משותפים".

"אפשר לבוא ולומר לקהילה: זכותכם לצעוד, אני אאפשר לכם את זה, אני נפגש איתם לפני ואחרי, בודק איך לסייע להם, אעזור להם בכל דבר, אבל במטותא - אם אני כראש עיריית ירושלים אצעד במצעד, זה פוגע. ברשותכם, אני אעזור לכם באמצעים אחרים. אל תחייבו אותי להגיע לסיטואציה שאני לכאורה פוגע באנשים שמרגישים נפגעים".

"כפי שמתחשבים בקהילה ומאפשרים לה לצעוד, לא יקרה שום דבר אם יתחשבו גם בציבור החרדי", טען ראש עיריית ירושלים.

כזכור, במצעד הגאווה שנערך בבירה בשנה שעברה נרצחה הנערה שירה בנקי ז"ל. "אני אגיע באופן אישי לפני המצעד למקום שבו היא נרצחה ואניח פרח כאות הזדהות נגד האלימות ונגד ההסתה", הדגיש ברקת. "אני יוצא נגד מי שמסית ונגד אמירות מיותרות על הקהילה, צריך לשמור ולהגן עליה".