יו"ר יד לבנים על היעדרות הח"כים מהדיון במלאות עשור ללבנון השנייה: "מסר רע ומסוכן מאוד"

אלי בן שם, העומד בראש ארגון יד לבנים, תקף בחריפות את חברי הכנסת והשרים לאחר שבדיון המיוחד שנערך במליאת הכנסת לציון עשור למלחמת לבנון השנייה - נרשמה נוכחות דלה. "מקווה שדם הבנים לא נשפך לשווא", אמר

(ארכיון) (גיל יוחנן)

"אות קין על מצחה של החברה הישראלית" - כך מתח היום (שלישי) ביקורת יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, על היעדרם של מרבית הח"כים והשרים מהדיון המיוחד שהתקיים במליאת הכנסת לציון עשור למלחמת לבנון השנייה. "אני מקווה שדם הבנים לא נשפך לשווא", אמר בכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון המיוחד נכחו ראש הממשלה בנימין נתניהו ארבעה שרים בלבד, זאת לצד פחות ממחצית חברי הכנסת - 46 במספר, 23 מהקואליציה ו-23 מהאופוזיציה. "חשוב לומר כי הכנסת אירחה באופן מכובד את המשפחות השכולות של מלחמת לבנון השניה חללי צה"ל ואזרחים", אמר בן שם אך הסתייג והבהיר: "לא ניתן להתעלם מכך שחברי כנסת רבים נעדרו מהדיון החשוב והממלכתי שהתקיים במליאה".

במהלך הדיון, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התנצל בפני המשפחות השכולות על הנוכחות המצומצמת באולם. "זו הזדמנות להודות ליו"ר הכנסת והנשיא על המילים החמות והגינוי של התנהגות זו", הוסיף בן שם. "אסור שמקרים מסוג יישנו בעתיד. המסר הוא רע ומסוכן מאד".

"ממלכתיות היא לא המלצה"

"התנצלתי בפני המשפחות השכולות על כך שרוב חברי הכנסת בחרו שלא לכבד את האירוע בנוכחותם במליאה", צייץ יו"ר הכנסת אדלשטיין בחשבון הטוויטר שלו. "אם אנחנו מדברים על איחוי הקרעים בין ההנהגה לציבור בישראל, אז אולי זה הדבר הקטן לפני שמגיעים להיות ראש הממשלה, או שר החוץ או שר הביטחון, לפחות להגיע ולשבת כאן בכיסא".

"ממלכתיות היא לא המלצה", הרצוג (תומר נויברג / פלאש 90)

 
גם יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, מתח ביקורת על רבים מחבריו למשכן שנעדרו מהמליאה: "בושה וחרפה שמליאת הכנסת הייתה כמעט ריקה כעת בטקס הזיכרון למלחמת לבנון השנייה. הממלכתיות היא לא המלצה אלא חובה עליונה לנבחרי ציבור.ממלכתיות היא לא המלצה. בושה".