נתניהו על הבדיקה נגדו: "אין כלום. אין דרכון, אין פנמה"

נתניהו השיב על שאלות הח"כים. על הבדיקה נגדו: "לא דרכון, לא חשבון, לא פנמה". על סערת הרב לוינשטיין: "דבריו לא מקובלים". מדוע לא מיהר לגנות את דברי הרב? "אינני מכונת גינויים או טוקבקיסט"

על רקע ההתפתחויות האחרונות בדבר הבדיקה בעניינו, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב לפנות ערב (שני) במליאת הכנסת לדיון "שעת שאלות". לראשונה מאז תחילת היוזמה ענה ראש הממשלה על שאלות שהפנו אליו חברי הכנסת. בתחילת הדיון נשאל נתניהו על הבדיקה בעניינו ואמר: "יש שיטפון של הבלים שטויות והמצאות ושקרים. אין אש אין עשן יש אוויר חם". מלבד ההתייחסות לבדיקה, הגיב נתניהו לראשונה גם לסערת הרב לוינשטיין וגינה את דבריו נגד הקהילה הגאה: "הדברים לא מקובלים עליי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים בנוגע לחקירה נגדו אמר ראש הממשלה בתשובה לשאלה של חברת הכנסת יעל פארן מהמחנה הציוני, ששאלה האם בנו, יאיר נתניהו, קיבל לכאורה דרכון עם זהות מזויפת לפתיחת חשבון בנק בפנמה, אליו הוזרמו אלפי דולרים. "האם אכן הונפק דרכון לבנך, יאיר נתניהו?", שאלה ח"כ פארן.

נתניה השיב: "לא דרכון, לא פנמה, לא חשבון, לא כלום. בבל"ת מוחלט. יש שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. למרות שעוסקים בזה הרבה שנים, לא מצאו כלום מסיבה פשוטה - כי אין כלום, לא היה כלום. עצרו את החייטים. גם כאן לא יהיה כלום כי אין כלום, אין שום דבר".

"יש רק אוויר חם": צפו בתשובתו של ראש הממשלה

"מכיוון שבכל זאת יש מי שמעוניין בכל מיני דברים כאלה, אני רוצה לתת לכם טיפ - אני יוצא בתחילת ספטמבר להולנד, ואחר כך אני ממשיך לעצרת הכללית של האו"ם", המשיך נתניהו. "מכיוון ששמתי לב שהגיבובים האלה מגיעים בדרך כלל בסמיכות מסוימת לנסיעות שלי במסע מדיני, הנה אני נותן לכם את הזמן להמציא דברים חדשים".

בהמשך הדיון שאלה ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מדוע לא השמיע קול בעקבות דבריו החמורים של ראש מכינת עלי נגד קהילת הלהט"ב, כפי שעשה לאחר הפוסט שפרסם גידי אורשר. "גיניתי הרבה דברים חשוכים שנאמרו על ידי הקהילה הלהט"בית", אמר נתניהו. "העמדות שלי ידועות אבל עם כל הכבוד אני לא מכונת תגובות ואני לא טוקבקיסט. אבל כיוון ששאלת אני אומר שהדברים האלה לא מקובלים עליי. הקהילה הלהט"בית הם אזרחים, הם בני אדם. אני לא מקבל הבחנות כי האדם הוא אדם באשר הוא אדם ואני מאמין בזה וכך אני נוהג".

קיבל דרכון? נתניהו ובנו

בתשובה ליו"ר מרצ זהבה גלאון, ששאלה מדוע הוא אינו מתכוון לצעוד במצעד הגאווה בירושלים על רקע אמירותיו של לוינשטיין ורצח שירה בנקי, אמר נתניהו: "אני גם לא הולך לחתונות ובר מצוות, אני לא נותן לך תשובה אבל אני לא רוצה להגביל אנשים. אני תומך במצעדים כאלה". 

ח"כ דוד אמסלם שאל לאחר מכן על דוח הסנאט שחשף העברת מימון לידי ארגון "קול אחד" שמימן את פעילות עמותת "וי 15". "האם זה נכון והאם לא הגיע הזמן לפעול נגד מימון זר מסוג זה?". נתניהו ענה: "ברור לי שזו התערבות ברורה בבחירות, אלה סכומי עתק וצריך לעצור את זה לכולם".