הבדיקה בעניין רה"מ: הרו נחקר שוב

ראש הסגל לשעבר של נתניהו ארי הרו התייצב פעם נוספת במשרדי יחידת להב 433 ונחקר בחשד לעברות מרמה. חקירתו קשורה לבדיקה שמתקיימת בעניין ראש הממשלה. מלבד הרו זומנה להעיד עובדת נוספת לשעבר בלשכת נתניהו שעסקה בקשריו עם תורמים אמריקנים

הרו ונתניהו, ארכיון (מרים אלסטר, פלאש 90)

ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה נתניהו, נחקר היום (שני) בפעם השנייה במשרדי להב 433. הרו נחקר בחשד לעבירות מרמה ששמו נקשר בהן, וכן במסגרת הבדיקה המתנהלת בעניינו של ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלבד הרו, זומנה להעיד גם עובדת נוספת בלשכת נתניהו שעסקה בקשריו עם תורמים אמריקנים. בסוף השבוע פורסם לראשונה ב"אולפן שישי" כי ההערכה היא שלא יהיה מנוס מלזמן לחקירה באזהרה גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו. ה-FBI צפוי לסייע בחקירה.

"למרות הלחץ התקשורתי שמטרתו להפיל את ראש הממשלה נתניהו בקירות, לא יהיה כלום - כי אין כלום", אמר גורם המקורב לראש הממשלה בתגובה לפרסום.

חקירתו הקודמת של ארי הרו ביום חמישי האחרון, להבדיל מחקירתו בדצמבר 2015 שעסקה בענייניו שלו, עסקה רק בענייני נתניהו. מקור הפרשה הוא ישראלי מסביבת ראש הממשלה שהעביר את החומר לידי החוקרים.

במשטרה נעזרים גם במקורות מידע בחו"ל, בהם שלמה רכניץ, שמופיע ברשימת התורמים הרשמית של נתניהו, שבן משפחתו הסתבך בארה"ב. תוך כדי חקירה או בדיקה צץ גם שמו. לכן החקירה תצטרך להתקיים גם בארה"ב וגם בצרפת, וזה תהליך מאד ארוך.

המשטרה ניסתה "להרדים" את התקשורת

העדות של ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, הפכה לחקירה באזהרה במשטרה ונמשכה אתמול יותר מ-12 שעות, במהלכן המשיך לשתף פעולה ולא שמר על זכות השתיקה - גם כשהוזהר. החקירה תוכננה בקפידה במשך זמן רב על ידי בכירי החוקרים ביחידת להב 433. חוקרי המשטרה זימנו לעדות עובדת נוספת בלשכת רה"מ שעסקה בקשרי נתניהו עם תורמים אמריקנים.

בתום החקירה הודיעה המשטרה כי הרו נעצר ונשלח למעצר בית של חמישה ימים. "היחידה הארצית של משטרת ישראל חקרה באזהרה בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת", נמסר. "בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים".

חקירתו הראשונה של הרו החלה כשהתבקש להתלוות לשוטרים מיד עם נחיתתו בארץ - כפי שפרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online. בחלוף מספר שעות החוקרים הודיעו להרו שהוא חשוד וזאת למרות שהמשטרה ניסתה "להרדים" את התקשורת בנושא ודוברת אגף החקירות הבהירה שהוא לא חשוד.

ייחקרו באזהרה? (אבי אוחיון לע"מ)

ההערכה היא כי אם יימצא חומר מפליל נגד הרו בפרשה, יוצע לו להפוך לעד מדינה נגד נתניהו. כך או כך מדובר במהלך דרמטי בבדיקה נגד נתניהו, שטרם הפכה רשמית לחקירה.

יש לציין כי הרו ריכז בעבר את התרומות לנתניהו בארצות הברית ומתנהלת נגדו חקירה בחשד למכירה פיקטיבית של חברה. גורם המקורב למעורבים אמר כי המידע שקשור להרו ונתניהו "עשוי להביך מאוד ציבורית את נתניהו, אך לא ברורה אם בכלל מידת פליליותו".

ביום שלפני חקירתו, נמסר כי עדותו של הרו תעסוק בבדיקה עליה הודיע היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בעניין נתניהו. הרו נחקר לפני מספר חודשים בחשד שלמרות היותו איש ציבור ובזמן שהצהיר על אי ניגוד עניינים כמתחייב, הוא הציג מצג שווא לפיו מכר חברה בבעלותו, אף על פי שבפועל - כך על פי החשד - המכירה הייתה פיקטיבית והוא המשיך לנהל את החברה וליהנות מפירותיה. בסוף החקירה ההיא נשלח הרו למעצר בית בלבד.