"למחוק מהאויב רצון להתעסק איתנו"

בהופעתו הראשונה כשר הביטחון בוועדת חוץ וביטחון שלח ליברמן מסר מאיים לאויבי ישראל וארגוני הטרור. "כל עימות חייב להסתיים בהכרעה", אמר. "אנחנו חייבים למחוק לכל אחד מהאויבים שלנו את המוטיבציה לנסות אותנו"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייצב היום (שני) בוועדת חוץ וביטחון לראשונה מאז נכנס לתפקיד והציג מסר תקיף ולוחמנית בכל הקשור לאיומים מולם ניצבת ישראל. "כל עימות חייב להסתיים בהכרעה", הדגיש ליברמן. "אנחנו חייבים למחוק לכל אחד מהאויבים שלנו את המוטיבציה לנסות אותנו, למחוק כל רצון ומוטיבציה להתעסק איתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא מכיר עוד אף מדינה שכרגע מתמודדת עם כל כך הרבה איומים", הוסיף שר הביטחון. "מספיק להזכיר שיש לנו את דאע"ש בגבול סיני, את החמאס והג'יהאד בעזה, יש לנו את חיזבאללה בגבול לבנון ואת אל קאעידה בגבול סוריה".

בנאומו הדגיש ליברמן כי היום בעדיפות הראשונה של משרד הביטחון, נמצא העורף הישראלי. "כל אויבינו מתכוונים להפוך את המערכה הבאה קודם כל נגד העורף הישראלי, נגד אוכלוסייה אזרחית", אמר. "בעימות הבא ברור שהם ינסו לפגוע קודם כל באנשים חפים מפשע, לכן נושא העורף מבחינתו מקבל עדיפות אחרת לגמרי".

אירן ממשיכה להתעצם

בדומה לנאומים קודמים של ראש הממשלה נתניהו, הבהיר גם שר הביטחון כי האיום הגדול ביותר על ישראל כיום, היא אירן. "אירן ממשיכה בכל הכוח", אמר. "למרות ההסכמים עם המעצמות היא ממשיכה בכל הכוח בתכנית הטילים שלה, בתכנית הצבאית, ולא צריך לנחש מה היעד של אותם טילים".

"ראינו באותו מצעד בטהרן את הטילים עם הכתובת בעברית 'נמחק את מדינת ישראל מעל האדמה' וזה ברור. מדינות העולם מנסות להתעלם מהפרה בוטה של החלטות של מועצת הבטחות של ההסכם שהם בעצמם חתמו עם אירן".