הבחירות בבל"ד: זועבי נדחקה למקום לא ריאלי

בלי בג"ץ ובלי חוק ההשעיה - זועבי בדרך החוצה מהכנסת: הוועד הפוליטי של בל"ד הכריז על תוצאות הבחירות המקדימות, בהן סיימה זועבי במקום החמישי בלבד. גם גטאס בדרך החוצה

בקרוב תפסיק לנאום במליאה? ארכיון (פלאש 90)

רק לפני כשבועיים וחצי עוררה ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) סערה נוספת בכנסת, כאשר קראה לחיילי צה"ל שפשטו על משט המרמרה "רוצחים" - ובמליאה פרצה מהומה. על רקע דבריה ועמדותיה של הח"כית החלו בחודשים האחרונים בקואליציה לחוקק את "חוק ההשעיה" ואף להחרים את נאומיה, וכעת מתברר כי בכנסת הבאה היא ככל הנראה לא תכהן: בבחירות שנערכו במפלגתה בל"ד היא שובצה במקום שנחשב לא ריאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יוני הצביעו מתפקדי המפלגה, ואתמול (שבת) דן גם הוועד הפוליטי - "הוועדה המסדרת" - בהרכב הרשימה. לאחר מכן פורסמה ההכרזה הרשמית על תוצאות הבחירות במפלגה, שעשויה לרוץ שוב במסגרת הרשימה המשותפת בבחירות לכנסת ה-21.

גטאס וזחאלקה בפנים, זועבי בחוץ (הדס פרוש / פלאש 90)

39 חברי הוועד הפוליטי, בנוכחות של ועדת הביקורת של המפלגה, ערכו את ההצבעה במשרדי המפלגה בנצרת - וקבעו גם את זהות מזכ"ל המפלגה וסגנו. 20 מועמדים התמודדו על מקום ברשימה, מתוכם נבחרו 13: שישה מתוך הנבחרים הם "פנים חדשות".

במקום הראשון שובץ ח"כ ד"ר ג'מאל זחאלקה ובמקום השני חאליד ענבצאוי. זועבי שובצה רק במקום החמישי, וגם ח"ג בסאל גטאס דורג במקום נמוך במיוחד - 11 מתוך 13. מקומות אלו נחשבים נמוכים במיוחד, מכיוון שכיום למשל מכהנים רק שלושה חברי כנסת מבל"ד.

גורם במפלגה בירך על התוצאות: "צריך לרענן את השורות וטוב שהדרך לחנין זועבי נסללה החוצה!".