השר לשעבר עוזי לנדאו ימונה ליו"ר רפאל

שר הביטחון ממנה חבר שלישי ממפלגתו בתוך שבוע לתפקיד בכיר: אחרי יצחק אהרונוביץ' ויאיר שמיר, הודיע היום ליברמן כי הוא ממנה את השר לשעבר עוזי לנדאו, לתפקיד יו"ר רפאל: "ניסיונו העשיר של לנדאו מהתפקידים אותם מילא יאפשר לו לקדם את רפאל ולהצעיד אותה לשגשוג ולהישגים"

ליברמן ולנדאו. ארכיון (יוסי זילברמן)

סידור עבודה נוסף של שר הביטחון לחברי מפלגתו: שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט, בתיאום עם שר האוצר משה כחלון, למנות את השר לשעבר מטעם ישראל ביתנו, ד״ר עוזי לנדאו, ליו"ר רפאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי השר ליברמן, "ניסיונו העשיר של לנדאו מהתפקידים אותם מילא, בתחומים הביטחוניים והכלכליים, יאפשר לו לקדם את רפאל ולהצעיד אותה לשגשוג ולהישגים". לנדאו כיהן בעבר כשר לביטחון פנים, שר התיירות, שר האנרגיה והמים, כשר בלי תיק במשרד רה״מ הממונה על הביקורת בקהיליית המודיעין, יו"ר ועדת החוץ והביטחון ובתפקידים נוספים.

"ליברמן הפך את התעשיות הביטחוניות ללשכת התעסוקה של ישראל ביתנו", תקפה הערב ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני). "אסור שמינוי כה רגיש בתעשיות המגלגלות מחזור של מיליארדי שקלים יהיה רק משיקולים פוליטיים ולא משיקולים מקצועיים".

יאיר שמיר (יח"צ)

רק בשבוע שעבר החליט ליברמן למנות את יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית ואת יצחק אהרונוביץ' ליו"ר התעשייה הצבאית. גם שמיר וגם אהרונוביץ', כאמור, הם בכירים לשעבר במפלגתו של ליברמן. "שמיר, שר החקלאות לשעבר, כבר כיהן כיו"ר התעשייה האווירית, הוא טייס ואיש בעל ניסיון בתחום הצבאי והכלכלי", נכתב בהודעת משרד הביטחון.

יצחק אהרונוביץ' (פלאש 90 יונתן סינדל)

"אהרונוביץ' כיהן בעבר כשר לביטחון פנים, היה מפקד משמר הגבול, סגן מפכ"ל המשטרה ומנכ״ל דן והוא איש עם רקע ביטחוני רב ובעל ניסיון בניהול מערכות". בהודעה שפרסם משרד הביטחון נמסר עוד כי "השר ליברמן אומר כי מדובר באנשים המתאימים ביותר לתפקידים הללו והם יצעידו את החברות שבראשן יעמדו קדימה". עם זאת, לא נכתבה כל התייחסות לעובדה כי השניים היו בשנים האחרונות בכירים במפלגתו של ליברמן.