הבדיקה: "אור ירוק לפעולות חקירה"

יממה אחרי הודעת היועמ"ש על הבדיקה החדשה בעניינו של ראש הממשלה, המשטרה קיבלה הנחיה לבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות לה כדי להשלים את הבדיקה. בין היתר יוכלו במשטרה לחקור באזהרה, לאסוף מסמכים, לבקש צווי חיפוש ולבצע חיקורי דין

הבדיקה: "אור ירוק לפעולות חקירה" (קובי גדעון / לע"מ)

משטרת ישראל קיבלה אמש (ראשון) אור ירוק לבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות לה כדי להשלים את הבדיקה החדשה בעניינו של ראש הממשלה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות הדברים היא כי במשטרה יוכלו לחקור באזהרה אם יבחרו לעשות זאת, לאסוף מסמכים, לבקש צווי חיפוש ולבצע חיקורי דין בארץ ובחו"ל. את הבדיקה מנהל ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב כורש ברנור, שמטפל בה באופן אישי.

מאחורי הקלעים אומרים כי בתוך 10 ימים נדע האם הבדיקה בעניינו של נתניהו תבשיל לחקירה או תיזנח בלי כלום. במשטרה מתמקדים בחשד הראשוני, שעשוי להיות קלוש - העברת כספים לנתניהו עצמו או למי מבני משפחתו.

נתניהו: "אין כלום"

אמש הודיע באופן רשמי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על בדיקה בעניינו של נתניהו. "בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה בסיומם, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה בנושא", נכתב בהודעת מטעמו.

"בימים האחרונים, פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה", נכתב עוד בהודעה. "מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לפרסומים אלה או לפרט בנוגע למהלכי הבדיקה".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר אתמול בתגובה להודעה של מנדלבליט: ״כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום״.