היועמ"ש מאשר: בדיקה בנושא נתניהו

משרד המשפטים הודיע: "עקב מידע שהתקבל, החליט היועמ"ש להורות על בדיקה. יודגש כי לא נפתחה חקירה פלילית". כפי שפורסם בחדשות 2, החשד נוגע להעברת כספים גדולה לנתניהו ו/או מי מבני משפחתו ולא להלבנת הון. נתניהו: "אין כלום"

נתניהו מכחיש: "מדובר בשטויות" (Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90)

לאחר הפרסום הראשון בחדשות 2 על הבדיקה שמתנהלת נגד נתניהו, שבמרכזה חשד לכאורה להעברת כספים גדולה, פרסם הערב (ראשון) היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודעה רשמית ראשונה בנושא והתייחס לחשדות הנבדקים. נתניהו בתגובה: "לא יהיה כלום כי אין כלום"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה בסיומם, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה בנושא", נכתב בהודעת היועמ"ש.

בהודעתו הדגיש מנדלבליט כי מדובר בבדיקה וכי לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה. "היועץ המשפטי לממשלה ער לחשיבות בהבאת הדברים לידיעת הציבור".

בדיקה ולא חקירה. מנדלבליט (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)


"בימים האחרונים, פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה", נכתב עוד בהודעה. "מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לפרסומים אלה או לפרט בנוגע למהלכי הבדיקה".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: ״כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום״.

תרומות מאנשי עסקים זרים?

בלשכת היועץ המשפטי מנדלבליט ובמטה הארצי של המשטרה נערכו בימים האחרונים לפרסום ההודעה הרשמית לגבי הבדיקה הנערכת בעניינו של נתניהו. מדובר בחשד להעברת כספים לאחד מבני משפחתו שלא למטרות פוליטיות. למרות ההערכות הראשוניות, מסתמן כי הבדיקה עליה הודיע היועמ"ש, לא תתפתח בסוף לחקירה פלילית.

במערכת הפוליטית עוקבים בדריכות אחרי הידיעות הללו, כיוון שבקרב שרים וח"כים ישנה תחושה שהחקירה הזו גדולה יותר מחקירות שהתנהלו נגד נתניהו בעבר. חלקם אף מדברים על התרחיש שנראה עוד רחוק ולא בטוח שכלל יתרחש, לפיו נתניהו ייאלץ לפרוש מתפקידו - ואז אותם אנשים ישקלו לחזור לליכוד ולהתמודד על ההנהגה - ולא להקים מפלגות או מסגרות חדשות.

בשבוע שעבר, שעות ספורות לאחר הפרסום של כתבי חדשות 2 עמית סגל ומשה נוסבאום לפיו ראש הממשלה קיבל לכאורה כספי תרומות מאנשי עסקים זרים, דחה נתניהו את הטענות במהלך ביקורו באפריקה. "זה דבר שחוזר על עצמו. בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות".