השבוע: הודעה על הבדיקה בעניין נתניהו

בלשכת היועמ"ש ובמשטרה נערכים לפרסם הודעה רשמית ראשונה על הבדיקה והחשדות נגד רה"מ. במרכז הפרשה חשד להעברת כספים לאחד מבני משפחתו שלא לצורך פוליטי. הראיות מוגדרות גבוליות ואינן חד משמעיות וייתכן שדווקא בגלל זה יידרש מעבר לחקירה

נתניהו מכחיש: "מדובר בשטויות" (Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90)

אחרי שבחדשות 2 פורסם לראשונה על הבדיקה שמתנהלת נגד נתניהו, שבמרכזה חשד לכאורה להעברת כספים גדולה, השבוע צפויים המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה לפרסם הודעה רשמית ראשונה בנושא ולהתייחס לחשדות הנבדקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלשכת היועץ המשפטי מנדלבליט ובמטה הארצי של המשטרה נערכים לפרסם הודעה רשמית לגבי הבדיקה הנערכת בעניינו של נתניהו. מדובר בחשד להעברת כספים לאחד מבני משפחתו שלא למטרות פוליטיות.

גם אצל החוקרים הפרטים מעורפלים ובשלב זה הראיות שבידי המשטרה והפרקליטות מוגדרות גבוליות ואינן חד משמעיות . ייתכן שדווקא בגלל זה תידרש מעבר לחקירה מלאה ולו כדי להפריך או לבסס את החשדות הנבדקים.

נתניהו מכחיש את החשדות: "שטויות"

במערכת הפוליטית עוקבים בדריכות אחרי הידיעות הללו, כיוון שבקרב שרים וח"כים ישנה תחושה שהחקירה הזו גדולה יותר מחקירות שהתנהלו נגד נתניהו בעבר. חלקם אף מדברים על התרחיש שנראה עוד רחוק ולא בטוח שכלל יתרחש, לפיו נתניהו ייאלץ לפרוש מתפקידו - ואז אותם אנשים ישקלו לחזור לליכוד ולהתמודד על ההנהגה - ולא להקים מפלגות או מסגרות חדשות.

ביום שני האחרון, שעות ספורות לאחר הפרסום של כתבי חדשות 2 עמית סגל ומשה נוסבאום, לפיו ראש הממשלה קיבל לכאורה כספי תרומות מאנשי עסקים זרים, נתניהו דחה את הטענות במהלך ביקורו באפריקה. "זה דבר שחוזר על עצמו. בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות".

קודם לכן פרסמנו כי במוקד הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה עומדים כספי תרומות של אנשי עסקים זרים ששימשו לכאורה את נתניהו. ככל הנראה הבדיקה נוגעת לכהונתו הנוכחית של נתניהו. הבדיקה בעניינו כבר יצאה מתחומי מדינת ישראל והיא מחייבת ביצוע חיקורי דין בחו"ל. ייתכן מאוד שכמה מהם כבר נעשו.

בשלב זה מדובר אומנם על בדיקה, אך בפועל מדובר על חקירה לכל דבר - נעשות כל הפעולות מלבד זימון חשודים לחקירה באזהרה. הבדיקה הזו מתנהלת על ידי צוות מצומצם של הפרקליטות והמשטרה, בפיקוח והנחיה צמודים של היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ובידיעתו של המפכ"ל.