הרשת סערה, לפיד התנצל: "טעיתי"

אלפי גולשים וחברי כנסת מהאופוזיציה תקפו את יו"ר יש עתיד לאחר שפרסם פוסט ביקורתי נגד עיתון הארץ וארגון שוברים שתיקה ובו תקף את עורכת הארץ באנגלית בשל היותה זוגתו של אחד ממקימי שוברים שתיקה. "ההתקפה עליה לקחה את הדיון למקום אישי", כתב בהתנצלותו

"טעיתי". יאיר לפיד התנצל (חדשות 2)

יושב-ראש יש עתיד יאיר לפיד פרסם הבוקר (שבת) התנצלות בדף הפייסבוק שלו, לאחר שפוסט שפרסם אמש נגד מינויה של נעה לנדאו לעורכת "הארץ" באנגלית - בשל היותה זוגתו של אחד ממייסדי שוברים שתיקה - נתקל באלפי תגובות זועמות. "טעיתי, ההתקפה על נועה לנדאו לקחה את הדיון למקום אישי", כתב לפיד - ששיבש שוב את שמה של העיתונאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נועה לנדאו אינה המשך של בן זוגה, היא עומדת בזכות עצמה", כתב לפיד. "השמאל הקיצוני תקף לא מעט את ליהיא בשנים האחרונות בגלל דברים שעשיתי. זה לא היה הוגן וכמי שמאמין בשוויון האישה אני לא רוצה להיות במקום הזה".

בפוסט המקורי יצא לפיד נגד עיתון הארץ ונגד ארגון שוברים שתיקה, ועל לנדאו כתב: "שותפתו לחיים ולדרך של אבנר גבריהו, המשמיץ הקולני והקיצוני ביותר של ישראל מבין אנשי 'שוברים שתיקה', מונתה לעורכת המהדורה האנגלית של הארץ".

הפוסט שעורר את הסערה

מלבד תגובות הגולשים, גם חבריו של לפיד לאופוזיציה מיהרו לתקוף אותו בשל דבריו. "מעולם לא פגשתי את נעה, אבל אני משוכנעת שיש בכל אות שלה יותר יושרה ואומץ מכל אוסף טורי יאיר לפיד ביחד", כתבה ח"כ זהבה גלאון (מרצ). "לא הסתכלתי בטוויטר כמה שעות. מישהו יכול לעדכן מה בעלה של ליהיא אמר?", כתבה בלעג ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני).

גם יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס לדברים וכתב: "עזבו רגע את שוברים שתיקה. בעניין הזה לכולנו יש מחלוקת עם הדרך שבה הם בחרו להוציא דיבתם של המדינה ושל חיילי צה"ל, אבל מי שמטיף לשנאת עיתונאים או לשנאה בכלל בגלל שיוך זוגי לא ראוי לקבל תמיכה כלשהי מהציבור. יאיר טעה. יאיר צריך להתנצל".

לנדאו עצמה הגיבה בחשבון הטוויטר שלה לפוסט ולסערה ברוח הומוריסטית: "אני פרשה! אגב, מה זה 'שותפתו לדרך'? זו אותה הטענה רק בניסוח דבילי יותר". כמו כן ציינה לנדאו כי "זה הכל כי לא הפרשתי חלה עם ליהיא", ואף כתבה ללפיד כי היא "נעה בלי ו'". לבסוף כתבה בפייסבוק ללפיד: "תגיד, לא התקדמנו מהתקופה בה נשים נשפטו לפי בני הזוג שלהן? יש לי המון דעות משלי וזה בהחלט משפר את חיי המין שלנו. תודה".