במרכז חקירת נתניהו: חשד לכאורה להעברת כספים גדולה

מפרטים חדשים מהחקירה החדשה במשטרה נגד ראש הממשלה נתניהו עולה כי קיים חשד לכאורה להעברת כספים גדולה אליו - או למי מבני ביתו. עדיין לא ברור האם החקירה הזו שמתנהלת כבר חודשים, תניב תוצרים פליליים. במערכת הפוליטית עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות

החשד לכאורה: העברת כספים גדולה (פלאש 90, ישראל סאלם)

חשד לכאורה להעברת כספים גדולה לראש הממשלה: זה מה שעומד בלב החקירה החדשה המתנהלת נגד נתניהו. מפרטים חדשים אודותיה, עולה כי מדובר בחשד לכאורה של העברת כספים גדולה לנתניהו עצמו או למי מבני ביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה אמנם מתנהלת כבר חודשים, אולם בשלב זה, הן היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והן ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, יודעים לומר אם היא תבשיל לכדי חקירה פלילית. בשבועות הקרובים תמונת המצב באשר לחקירה החדשה נגד ראש הממשלה תהיה ברורה יותר.

במערכת הפוליטית עוקבים בדריכות אחרי הידיעות הללו, כיוון שבקרב שרים וח"כים ישנה תחושה שהחקירה הזו גדולה יותר מחקירות שהתנהלו נגד נתניהו בעבר. חלקם אף מדברים על התרחיש שנראה עוד רחוק ולא בטוח שכלל יתרחש, לפיו נתניהו ייאלץ לפרוש מתפקידו - ואז אותם אנשים ישקלו לחזור לליכוד ולהתמודד על ההנהגה - ולא להקים מפלגות או מסגרות חדשות.

נתניהו מכחיש את החשדות: "שטויות"

ביום שני האחרון, שעות ספורות לאחר הפרסום של כתבי חדשות 2 עמית סגל ומשה נוסבאום, לפיו ראש הממשלה קיבל לכאורה כספי תרומות מאנשי עסקים זרים, נתניהו דחה את הטענות במהלך ביקורו באפריקה. "זה דבר שחוזר על עצמו. בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות".

קודם לכן פרסמנו כי במוקד הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה עומדים כספי תרומות של אנשי עסקים זרים ששימשו לכאורה את נתניהו. ככל הנראה הבדיקה נוגעת לכהונתו הנוכחית של נתניהו. הבדיקה בעניינו כבר יצאה מתחומי מדינת ישראל והיא מחייבת ביצוע חיקורי דין בחו"ל. ייתכן מאוד שכמה מהם כבר נעשו.

נתניהו מכחיש: "מדובר בשטויות" (Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90)

בשלב זה מדובר אומנם על בדיקה, אך בפועל מדובר על חקירה לכל דבר - נעשות כל הפעולות מלבד זימון חשודים לחקירה באזהרה. הבדיקה הזו מתנהלת על ידי צוות מצומצם של הפרקליטות והמשטרה, בפיקוח והנחיה צמודים של היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ובידיעתו של המפכ"ל.