"בושה, בשמאל חצו את הקו האדום"

אחרי שספגה קריאות בוז בפסטיבל הקולנוע בירושלים, שרת התרבות והספורט תוקפת את אנשי השמאל, שלדבריה, עומדים מאחוריהן: "מדובר בציבור של אנשים שלא מחובר לציבור הישראלי, גסיסה של אליטה שלא מוכנה להשלים עם זה שהיא מאבדת את מוקדי הכוח"

"בשמאל חצו את כל הגבולות, שיתביישו": יממה לאחר שספגה קריאות בוז בזמן נאומה בפסטיבל הקולנוע בירושלים, שרת התרבות והספורט מירי רגב, עונה למבקריה וטוענת שמדובר בקבוצה ש"איבדה את הציבור הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בזה לאמנים ולאנשי תרבות שקוראים לעצמם אנשי תרבות אחרי מחזה כזה", אמרה רגב בריאיון ל"אולפן שישי". "קוראים קריאות בוז כשמדברים על בת 13 שנרצחה בזמן שישנה. זו בושה וחרפה והם חצו את הקו האדום. מדובר בקבוצה של אנשי שמאל שלא מחוברת לציבור הישראלי, קבוצה שקוראת לנו מנשקי קמעות ומלחכי עשב, שאיבדה את הציבור הישראלי".  

"אלה הן קריאות גסיסה של אליטה שלא מוכנה לשחרר את מוקדי הכוח שהיו שייכים לה בעבר", האשימה השרה רגב. "אני משכתי את השטיח מתחת לאותם רגליים של אנשים שהתרגלו לשלוט בתרבות הישראלית. השמאל הוא לא בעל הבית על התרבות ועל הנושאים החברתיים, נבחרנו כדי להביא את האג'נדה של שוויון הזדמנויות וצמצום פערים".

"יש מאבק של תרבויות בתוך מדינת ישראל, מנגנון הקיפוח נשמר"

"כולם נהנים מהרפורמה שאני מובילה", הצהירה השרה, "אני בטוחה שאם שלי יחימוביץ' או זהבה גלאון היו עומדות מול קבוצה של אנשי ימין שהיו עושים להן מה שעשו לי, כבר מזמן הייתה נפתחת ועדת חקירה". לדבריה, "במדינת ישראל נוצר מנגנון מדהים לשימור הקיפוח - כשלא מדברים עליו. כי מי שמדבר על קיפוח הוא בכיין ומסכן. אני מזרחית לא מסכנה ולא בכיינית, הגיע הזמן לדבר על הקטע המזרחי והספרדי ולהחזיר את העושר התרבותי גם שלהם".

בהתייחס ל"מהפכה המזרחית" בחינוך עליה המליצה ועדת ביטון, אמרה השרה כי היא "שמחה שבנט מבין שגם מערכת החינוך באופן ממסדי שימרה את אותם פערים חברתיים ולא אפשרה להביא את העושר של תרבות המזרח למערכת החינוך". על התנערותו של יו"ר הוועדה, המשורר ארז ביטון, מהמלצה לבקר בקברי צדיקים, אמרה רגב כי היא לא חושבת שמערכת החינוך צריכה לעודד ביקור שם - אך מי שרוצה, בהחלט מוזמן לעשות זאת - כמוה.

"כדי להגיע לאיחוד לפעמים צריך לצאת למלחמת עצמאות שבה ציבורים שונים בעצם יכולים להתאחד", הוסיפה השרה כשנשאלה האם בפעולותיה היא למעשה לא מפלגת בין קבוצות בישראל. "מה שקורה היום זה מאבק בין תרבויות בתוך מדינת ישראל. הדרנו מהשיח תרבות שלמה של אנשים שיש להם זהות".