"לחזור לחטיפות ולקלפי המיקוח"

שר החינוך נפתלי בנט מציע לשוב למדיניות החטיפות בכדי לייצר מנופי לחץ במסגרת המאמצים להשיב את הנעדרים מעזה. בנט אמר את הדברים לאחר שבשבוע האחרון הטיח בו שר הביטחון ליברמן ביקורת על התנהלותו בקבינט

לאחר שהציג בפני הקבינט תכנית משלו להתמודדות עם גל הטרור, עכשיו מציע שר החינוך נפתלי בנט דרך ישנה-חדשה להתמודד עם השבת הנעדרים שבעזה: חטיפות למטרת יצירת מנופי לחץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט הביע התנגדותו בעקבות הפרסומים לפיהם חמאס דורש שחרור אסירים בתמורה להשבת הנעדרים. בריאיון לירון ששון ברדיו דרום, הוא מציע לייצר מנופי לחץ שתמורתם יהיה ניתן להשיב את החטופים. אחד מהמנופים האלה - חידוש החטיפות שהיו נהוגות בישראל בעבר.

"המדיניות שלי היא עקבית לאורך כל השנים - התנגדות מוחלטת לעסקאות בלתי פרופורצינליות לשחרור מחבלים, בוודאי תמורת גופת", אמר בנט. "פעם, במצב כזה, היינו הולכים וחוטפים מהצד השני. צריכים לייצר מנופים כדי לשחרר את גופות חיילינו ולא לשחרר מחבלים".

בנט הזכיר שבשנות השבעים ישראל חטפה קצינים סורים בכדי להשיג תוצאות דיפלומטיות. כמו כן, הוא גם מתח ביקורת מרומזת על מערכת הביטחון וטען ש"לא צריך לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לשחרור אסירים. צריך להיות התקפייים ולפעול בעצמנו".

בנט אמר את הדברים על רקע העימות בינו לשר הביטחון אביגדור ליברמן במהלך כינוס הקבינט מוקדם יותר השבוע. ליברמן הטיח בבנט כי הוא "אינו קוליגיאלי", וכי הוא מפרסם בתקשורת דברים שאינו מתחום העיסוק שלו. ליברמן אף נזף בו על שעשה את הדברים זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד שר הביטחון.