צרפת: מימרן הורשע ב"עוקץ המאה"

איש העסקים הצרפתי שהעביר כספים לראש הממשלה נתניהו הורשע בכל הסעיפים נגדו בפרשת הונאת הענק, ונגזרו עליו 8 שנות מאסר שיחלו באופן מיידי. אתמול נחשף ב"הארץ" כי מימרן טען שהעביר לנתניהו 200 אלף דולר בשנת 2009, במהלך כהונתו כרה"מ

"העברתי לנתניהו 200 אלף דולר" (רויטרס)

איש העסקים הצרפתי שהעביר כספים לראש הממשלה בנימיון נתניהו, ארנו מימרן, הורשע היום (חמישי) בכל סעיפי האישום נגדו בפרשת הונאת הענק. בית המשפט גזר עליו שמונה שנות מאסר, אותן יחל לרצות באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מימרן נאשם שגנב סכום של 282 מיליון אירו ממשרד האוצר הצרפתי, בשורה של עסקאות בהן היה מעורב. עיתון "הארץ" פרסם בעבר תחקיר שלפיו מימרן אף מימן לבני הזוג נתניהו חופשה באלפים, ואישר להם להשתמש בדירתו היוקרתית בפריז. לאחר ההרשעה, דרשה התביעה להשית על מימרן עונש של 10 שנות מאסר לביצוע מיידי, בשל הסיכון שמימרן יברח. השופט טען בדיון כי "ההונאה הונהגה מישראל".

אתמול נחשף ב"הארץ" כי מימרן העיד בחודש ינואר בשנה שעברה כי נתן לנתניהו סכום של 200 אלף דולר בשנת 2009. מדובר בסתירה לטענתו של ראש הממשלה שאמר כי מימרן העביר לו סכום של 40 אלף דולר, בשנת 2001, בעת שהיה אדם פרטי.

התרומה עליה העיד מימרן בחקירתו, אם התרחשה כפי שמתואר, היא בניגוד לחוק מימון מפלגות, לפיו התרומה לפוליטיקאי היא מוגבלת. "מימנתי את נתניהו ברמה של מיליון אירו", אמר מימרן במשפט, דברים מהם התנער מאוחר יותר.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "הכול קשקוש. אנו עומדים בתוקף מאחורי העובדות הברורות: התרומה היחידה של ארנו מימרן, בסך 40 אלף דולרים, ניתנה בשנת 2001 לקרן הפעילות הציבורית, כפי שמתיר החוק, בתקופה שבה מר נתניהו היה אזרח פרטי". עוד נמסר כי "המתקפות החוזרות ונשנות בנושא מימרן, שנועדו להעלים את הישגיו הגדולים של ראש הממשלה למען מדינת ישראל, לא יועילו. לא המתקפה הקודמת בעיצומו של הביקור ההיסטורי ברוסיה, ולא המתקפה הנוכחית בעיצומו של הביקור ההיסטורי באפריקה".