מימרן: "העברתי לנתניהו 200 אלף דולר"

עיתון "הארץ" חשף כי איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן טען בחקירתו בשנת 2015 כי העביר לרה"מ בנימין נתניהו סכום של 200 אלף דולר, בשנת 2009, ולא כפי שטען נתניהו - סכום של 40 אלף דולר בשנת 2001. ביום שני נחשף בחדשות 2 כי במוקד החקירה החדשה נגד רה"מ עומדות תרומות שקיבל לכאורה מאנשי עסקים בחו"ל

"העברתי לנתניהו 200 אלף דולר" (רויטרס)

איש העסקים הצרפתי ארנו מימרן העיד בחודש ינואר בשנה שעברה כי נתן לראש הממשלה בנימין נתניהו סכום של 200 אלף דולר בשנת 2009, כך עולה מתמלילי חקירתו של מימרן, שהגיעו לידי עיתון "הארץ" ופורסמו הבוקר (רביעי). מדובר בסתירה לטענתו של ראש הממשלה שאמר כי מימרן העביר לו סכום של 40 אלף דולר, בשנת 2001, בעת שהיה אדם פרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התרומה עליה העיד מימרן בחקירתו, אם התרחשה כפי שמתואר, היא בניגוד לחוק מימון מפלגות, לפיו התרומה לפוליטיקאי היא מוגבלת. "מימנתי את נתניהו ברמה של מיליון אירו", אמר מימרן במשפט, דברים מהם התנער מאוחר יותר.

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "הכול קשקוש. אנו עומדים בתוקף מאחורי העובדות הברורות: התרומה היחידה של ארנו מימרן, בסך 40 אלף דולרים, ניתנה בשנת 2001 לקרן הפעילות הציבורית, כפי שמתיר החוק, בתקופה שבה מר נתניהו היה אזרח פרטי". עוד נמסר כי "המתקפות החוזרות ונשנות בנושא מימרן, שנועדו להעלים את הישגיו הגדולים של ראש הממשלה למען מדינת ישראל, לא יועילו. לא המתקפה הקודמת בעיצומו של הביקור ההיסטורי ברוסיה, ולא המתקפה הנוכחית בעיצומו של הביקור ההיסטורי באפריקה".

נתניהו מכחיש: החקירה – "שטויות" (Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90)

ביום שני נחשף בחדשות 2 כי במוקד הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה עומדים כספי תרומות של אנשי עסקים זרים ששימשו לכאורה את נתניהו. ככל הנראה הבדיקה נוגעת לכהונתו הנוכחית של נתניהו. הבדיקה בעניינו כבר יצאה מתחומי מדינת ישראל והיא מחייבת ביצוע חיקורי דין בחו"ל. ייתכן מאוד שכמה מהם כבר נעשו.

בשלב זה מדובר אומנם על בדיקה, אך בפועל מדובר על חקירה לכל דבר - נעשות כל הפעולות מלבד זימון חשודים לחקירה באזהרה. הבדיקה הזו מתנהלת על ידי צוות מצומצם של הפרקליטות והמשטרה, בפיקוח והנחיה צמודים של היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ובידיעתו של המפכ"ל.

במשטרה ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא מוכנים בשלב זה להתייחס לבדיקה.

בשבועות האחרונים נפוץ גל שמועות על "שולה זקן" של ראש הממשלה - דמות שמקורבת לנתניהו ושמסרה למשטרה מידע בעניינו - אך השמועה הזאת ככל הנראה אינה נכונה. במיוחד עסקו השמועות בשניים - סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף וראש לשכתו של נתניהו לשעבר ארי הרו.

מסרב להתייחס לבדיקה. מנדלבליט (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

כעת ברור שסיידוף אינו קשור לבדיקה, מכיוון שזאת אינה עוסקת במעון ראש הממשלה. גם הרו, שנחקר בחשד שפעל בניגוד עניינים, אינו קשור לפרשה. חקירתו אינה נוגעת לנתניהו. הוא לא התבקש למסור פרטים על ראש הממשלה וככל הידוע גם לא מסר.

שעות ספורות לאחר הפרסום נתניהו דחה את הטענות. "זה דבר שחוזר על עצמו", אמר נתניהו לחדשות 2 במהלך ביקורו באפריקה. "בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות". דבר הבדיקה נחשף בחודש שעבר על ידי אמנון אברמוביץ'.