"לא ירדנו ולא נרד מהשוויון בנטל"

יו"ר יש עתיד אמר אתמול בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו כי "נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן הלאומי אם וכאשר אנחנו נקים את הממשלה הבאה". הדברים הללו עוררו זעם בקרב תומכי המפלגה, והובילו את לפיד לפרסם הבוקר הבהרה: "הכוונה הייתה כמובן שלהערכתי ננצח בבג"ץ, לא לכך שנוותר על עקרונותינו"

לפיד, ארכיון (רויטרס)

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, עונה לביקורת שנשמעה בעקבות דברים שאמר על סוגיית השוויון בנטל בשידור חי בפייסבוק, כשהשיב לשאלות הגולשים. "למי ששאל - צריך כנראה להבהיר את הברור מאליו: יש עתיד לא ירדה ולא תרד מהשוויון בנטל", כתב לפיד הבוקר (שלישי) בעמוד הפייסבוק שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההבהרה הזו הגיעה לאחר שאתמול, כשהשיב בשידור חי לשאלות הגולשים בפייסבוק, אמר לפיד כי "השוויון בנטל כבר לא יהיה על השולחן". הוא הסביר כי בג"ץ דן במתווה שהציעה יש עתיד, ומה שבג"ץ יחליט - יהיה מקובל על לפיד. "נושא השוויון בנטל לא יהיה על השולחן הלאומי אם וכאשר אנחנו נקים את הממשלה הבאה", הוסיף לפיד.

בעקבות הדברים האלו נשמעה ביקורת חריפה מצד תומכי מפלגת יש עתיד שטענו כי זה היה הנושא העיקרי שלפיד חרט על דגלו כשהחל בקריירה הפוליטית והקים את מפלגתו. לכן, לפיד הבהיר הבוקר את דבריו.

"לכולם יש אותן זכויות וגם אותן חובות"

"אנחנו אלה שהובלנו את השוויון בנטל, אנחנו המפלגה היחידה שעדיין נאבקת עליו בבג"ץ, אנחנו מאמינים שזו הדרך הנכונה לשילוב בין כל חלקי החברה הישראלית", כתב לפיד בפוסט שפרסם.

"אתמול שאל אותי על כך מישהו ואמרתי שלדעתי זה לא יהיה על שולחן הממשלה הבאה", הוא הדגיש. "הכוונה הייתה כמובן שלהערכתי אנחנו ננצח בבג"ץ, לא לכך שנוותר על עקרונותינו".

"החרדים צריכים לדעת שלא מדובר בניסיון להתנכל להם או לאורחות חייהם חלילה, אלא בצורך לכתוב חוזה ישראלי של חיים משותפים, שבו לכולם יש אותן זכויות וגם אותן חובות", סיכם לפיד.