נתניהו מכחיש: החקירה – "שטויות"

ראש הממשלה, המבקר באוגנדה, התייחס לפרסום בחדשות 2 שלפיו החקירה בעניינו עוסקת בכספי תרומות מאנשי עסקים זרים ששימשו אותו לכאורה בכהונתו הנוכחית – וטען כי אין ממש בטענות: "בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל אנחנו שומעים על חקירות"

נתניהו מכחיש: החקירה – "שטויות" (פלאש 90, ישראל סאלם)

שעות ספורות לאחר הפרסום של כתבי חדשות 2 עמית סגל ומשה נוסבאום - לפיו ראש הממשלה קיבל לכאורה כספי תרומות מאנשי עסקים זרים - נתניהו דוחה את הטענות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה דבר שחוזר על עצמו", אמר נתניהו לחדשות 2 במהלך ביקורו באפריקה. "בכל פעם שאני יוצא לביקור היסטורי בחו"ל, אנחנו שומעים על חקירות. אלה שטויות". דבר הבדיקה נחשף בחודש שעבר על ידי אמנון אברמוביץ'.

נתניהו בטקס לציון 40 שנה למבצע אנטבה (קובי גדעון / לע"מ)

קודם לכן פרסמנו כי במוקד הבדיקה בעניינו של ראש הממשלה עומדים כספי תרומות של אנשי עסקים זרים ששימשו לכאורה את נתניהו. ככל הנראה הבדיקה נוגעת לכהונתו הנוכחית של נתניהו. הבדיקה בעניינו כבר יצאה מתחומי מדינת ישראל והיא מחייבת ביצוע חיקורי דין בחו"ל. ייתכן מאוד שכמה מהם כבר נעשו.

בשלב זה מדובר אומנם על בדיקה, אך בפועל מדובר על חקירה לכל דבר - נעשות כל הפעולות מלבד זימון חשודים לחקירה באזהרה. הבדיקה הזו מתנהלת על ידי צוות מצומצם של הפרקליטות והמשטרה, בפיקוח והנחיה צמודים של היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ובידיעתו של המפכ"ל.

במשטרה ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא מוכנים בשלב זה להתייחס לבדיקה.

מסרב להתייחס לבדיקה. מנדלבליט (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

בשבועות האחרונים נפוץ גל שמועות על "שולה זקן" של ראש הממשלה - דמות שמקורבת לנתניהו ושמסרה למשטרה מידע בעניינו - אך השמועה הזאת ככל הנראה אינה נכונה. במיוחד עסקו השמועות בשניים - סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף וראש לשכתו של נתניהו לשעבר ארי הרו.

כעת ברור שסיידוף אינו קשור לבדיקה, מכיוון שזאת אינה עוסקת במעון ראש הממשלה. גם הרו, שנחקר בחשד שפעל בניגוד עניינים, אינו קשור לפרשה. חקירתו אינה נוגעת לנתניהו. הוא לא התבקש למסור פרטים על ראש הממשלה וככל הידוע גם לא מסר.