במוקד החקירה: כספי תרומות מאנשי עסקים זרים

הערפל מתפזר: לחדשות 2 נודע כי במוקד החקירה החדשה נגד נתניהו - כספי תרומות שהתקבלו מאנשי עסקים זרים, ששימשו אותו לכאורה בכהונתו הנוכחית. בדיקת המשטרה והפרקליטות יצאה מתחומי ישראל

החקירה נגד נתניהו: פרטים חדשים (קובי גדעון / לע"מ)

רק פרטים מעטים ידועים עד כה על החקירה החדשה נגד ראש הממשלה נתניהו, שנחשפה בחודש שעבר על ידי פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ'. עם זאת, ממידע שהגיע לידינו עולה כי במוקד הבדיקה עומדים כספי תרומות של אנשי עסקים זרים ששימשו לכאורה את נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה הבדיקה נוגעת לכהונתו הנוכחית של נתניהו. הבדיקה בעניינו כבר יצאה מתחומי מדינת ישראל והיא מחייבת ביצוע חיקורי דין בחו"ל. ייתכן מאוד שכמה מהם כבר נעשו.

מפקח על הבדיקה. היועמ"ש מנדלבליט (מארק ישראל סאלם, FLASH 90)

בשלב זה מדובר אומנם על בדיקה, אך בפועל מדובר על חקירה לכל דבר - נעשות כל הפעולות מלבד זימון חשודים לחקירה באזהרה. הבדיקה הזו מתנהלת על ידי צוות מצומצם של הפרקליטות והמשטרה, בפיקוח והנחיה צמודים של היועץ המשפטי לממשלה וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ובידיעתו של המפכ"ל.

במשטרה ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא מוכנים בשלב זה להתייחס לבדיקה.

בשבועות האחרונים נפוץ גל שמועות על "שולה זקן" של ראש הממשלה - דמות שמקורבת לנתניהו ושמסרה למשטרה מידע בעניינו - אך השמועה הזאת ככל הנראה אינה נכונה. במיוחד עסקו השמועות בשניים - סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף וראש לשכתו של נתניהו לשעבר ארי הרו.

כעת ברור שסיידוף אינו קשור לבדיקה, מכיוון שזאת אינה עוסקת במעון ראש הממשלה. גם הרו, שנחקר בחשד שפעל בניגוד עניינים, אינו קשור לפרשה. חקירתו אינה נוגעת לנתניהו. הוא לא התבקש למסור פרטים על ראש הממשלה וככל הידוע גם לא מסר.