משפחת גולדין: "ראש הממשלה משדר לחמאס חולשה"

משפחתו של הדר גולדין ז"ל תוקפת בחריפות את ראש הממשלה נתניהו לאור פרסום דרישות חמאס במשא ומתן החשאי המתנהל בעניינו ובעניין גופת אורון שאול. בני המשפחה: "חמאס קיבל פרס על החטיפות". משפחת שאול: "התנהלות חובבנית לשמה"

"זה הזמן לגבות מחירים". הדר גולדין, אורו

משפחת גולדין תקפה היום (שני) את ראש הממשלה בעקבות פרסום "ידיעות אחרונות" לפיו חמאס דורש שחרור 50 אסירים כדי לפתוח בשיחות להשבת גופות החיילים שאול אורון והדר גולדין ז"ל. "ראש הממשלה משדר לחמאס חולשה", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

״למדינת ישראל הייתה הזדמנות פז בשבוע שעבר לשנות את המשוואה", טענו. "היא יכלה במסגרת הסכם עם טורקיה לאלץ את החמאס לשלם מחירים ולהשיב את גופות הדר ואורון. לצערנו, במקום ללחוץ על אויבינו התגלתה אזלת יד, והחמאס קבל פרס על חטיפות. בעוד חיילינו שבויים בעזה, אסירי החמאס זוכים לתנאי בית מלון ויושבים לצפות במשחקי היורו.

לדברי המשפחה, "כאשר ראש הממשלה חותם על הסכמים שמקלים על עזה ואינו דורש מן החמאס לשלם מחיר בעד פעולותיו הנפשעות, הוא למעשה משדר לחמאס חולשה ומכשיר את הקרקע לדרישות נוספות, הכוללות שחרור רוצחים ומחבלים".

בהמשך, הוסיפו בני המשפחה קריאה למקבלי ההחלטות: "במקום להתעסק בספינים נמוכים, פעלו עוד היום לשינוי המשוואה וגרמו לחמאס להבין שחטיפת חיילים אינה משתלמת לו. זה הזמן לגבות מחירים מאויבינו במקום לשלם אותם בעצמנו ולהחזיר את הדר ואורון הביתה, הבנים שלנו, החיילים שלנו שנשארו מאחור".

"הוליכו אותנו שולל"

לדבריהם של משפחת גולדין הצטרפו גם בני משפחת שאול שתקפו אף הם את התנהלות הממשלה. "זה מעשה חסר תקדים שבו המדינה ושליחיה מנהלים מערכה נגד משפחות שאול וגולדין במקום נגד החמאס", אמרו. "הציבור צריך לדעת שהתבלבלו היוצרות. חשוב לדבוק בעיקרון הערכי. אורון וחבריו נשלחו למערכה על ידי המדינה. הם מילאו את שליחותם. היום המדינה ממשיכה להפקיר אותם. צוק איתן אולי הסתיים בעבור הפוליטיקאים, אבל השארנו בנים מאחור. לכן, המערכה עדין לא תמה".

משפחות שאול וגולדין, ארכיון

"מזה שנתיים שהממשלה לא גיבשה מדיניות לגבי הפעלת לחץ על החמאס", הוסיפו. "דיבורים ושליחים היו אבל אפס תוצאות, היעדר מדיניות. התנהלות חובבנית לשמה. האסירים המחבלים מהחמאס נהנים מתנאים מפליגים, לרצועה נכנסים מידי יום 900 משאיות עם מותרות, זאת ועוד בבתי החולים שלנו מטפלים בבני משפחות של בכירי החמאס. הכל ללא תנאי וללא הצבת דרישות הומניטריות לגבי גורל בננו מצד מנהיגי המדינה. הוליכו אותנו שולל. היום הם גם מנהלים נגדנו מתקפה ללא בושה. זוהי פשיטת רגל מוסרית וערכית". 

על פי הפרסום הבוקר, חמאס דורש "עסקת שליט 2" שתכלול שחרור מאות אסירים תמורת גופות החיילים. בישראל מסכימים, בשלב זה, לשחרר 20 שבויים פלסטינים ממבצע צוק איתן ולהשיב 20 גופות מחבלים בלבד.