בנט: "כל עוד נגמגם ימשיכו להכות בנו"

אחרי העימות עם ליברמן בקבינט, ממשיך בנט למתוח ביקורת על התנהלות הממשלה בהקשר של הבנייה בשטחים והטיפול בטרור הפלסטיני. "אסטרטגיית ההתנצלות מיצתה עצמה. לא צריכים שיאהבו אותנו כי אנחנו קורבנות", אמר

ביקורת נגד מדיניות הממשלה. בנט, היום (הלל מאיר)

שר החינוך נפתלי בנט מתח ביקורת על התנהלותם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן בנוגע לטרור הפלסטיני והבנייה בשטחים, זאת על רקע העימות ביניהם בדיון בקבינט. ‏‎"הפלסטינים ימשיכו להכות בנו כל עוד אנחנו מגמגמים", אמר היום (שני) בנט בכנס יש"ע לתקשורת והסברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עלינו לאמץ אסטרטגיית עמידה", הסביר בנט את עמדתו. "אם נעמוד על שלנו ונגיד 'ארץ ישראל לעם ישראל' - ננצח".

בנט אף התייחס למדיניות שתי מדינות לשני עמים ואמר: "העולם מאיץ בנו להקים את פלסטין מסיבה פשוטה. העולם אומר לנו - 'אתם בעצמכם אומרים שהארץ הזו שייכת לפלסטינים'. מה אנחנו מצפים? שהעולם יהיה יותר ציוני מאיתנו?".

ברקת ובנט, היום

"אסטרטגיית ההתנצלות מיצתה את עצמה", הוסיף. "אנחנו לא צריכים שיאהבו אותנו כי אנחנו קורבנות. אסטרטגיית ה'ריצוי' של בר אילן נכשלה. היא ממשיכה לרצות עוד ועוד את העולם שמבין את החולשה ורק לוחץ עוד יותר".

"טעות לאשר בנייה רק אחרי פיגוע"

ביקורת נוספת באה מכיוונו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, על רקע החלטתם של השניים לאשר את בנייתן של מאות יחידות דיור לאחר רצף הפיגועים האחרון. אאסור שתיעצר הבניה בירושלים", אמר ברקת. "אנחנו צריכים לאפשר בנייה בעיר ללא משוא פנים. זו טעות לאפשר בנייה רק אחרי פיגוע".

"אני אומר לידידנו בארצות הברית ובאירופה שאין סיכוי שנאשר בנייה לפי דת ולאום", הוסיף. "האם יעלה על הדעת שנאשר בנייה לערבים ונקפיא את הבנייה ליהודים? לכן אנחנו בעיריית ירושלים נאשר כל בנייה בירושלים ליהודים וערבים כאחד. אסור שתהיה סיבה כלשהיא שתעצור את הבנייה בירושלים".

בנייה באיו"ש (ארכיון) (רויטרס)

ליברמן ונתניהו קיבלו אתמול החלטה משותפת לאשר יותר מ-700 יחידות דיור בירושלים ובמעלה אדומים. כ-200 יחידות ייבנו בשכונת הר חומה השנויה במחלוקת וכ-560 במעלה אדומים הסמוכה לירושלים. מדובר למעשה באישור הפקדת תכניות של יחידות דיור. עוד קודם לכן קראו שרים וח"כים לקבינט להחיל ריבונות ישראלית על מעלה אדומים - גם אם הדבר יעורר זעם בינלאומי.

ברקע ההחלטה נמצא אישור בניית 600 יחידות דיור לאוכלוסיה הערבית בשכונת בית צפאפה בירושלים. השר לענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין טען בעקבות החלטה זו כי "מי שרוצה לדאוג לרוב יהודי בבירת ישראל לא יכול לקדם בה בנייה לאוכלוסיה הערבית בלבד. 600 יחידות הדיור עבור האוכלוסיה הערבית בבית צפאפה הן בפועל החלק הערבי של שכונת גבעת המטוס העתידית".