אתגר חדש לנתניהו וליברמן: קמפיין להחלת ריבונות במעלה אדומים

שדולת ארץ ישראל בכנסת יצאה בקמפיין במסגרתו תקרא לח"כים ושרים לחתום על "מגילת הריבונות", הקוראת להפסיק את הקפאת הבנייה ביישוב ולהחיל את הריבונות הישראלית במקום. את מירב הלחץ מפנים חברי הכנסת מהימין על שר הביטחון ליברמן, שתמך בעבר באופן פומבי במהלך

יתיר הבנייה במעלה אדומים? (יונתן סינדל - פלאש 90)

שדולת ארץ ישראל בכנסת החליטה לצאת במסע פרסום משותף עם עיריית מעלה אדומים הקורא להחלת הריבונות הישראלית על העיר. הקמפיין שכותרתו "הגיע זמן ריבונות", יושק הערב (ראשון), ובו קוראים החתומים על העצומה לראש הממשלה ושר הביטחון לסיים את הקפאת הבנייה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הקמפיין החדש יזמו ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, חברי הכנסת יואב קיש (הליכוד) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). השניים מקווים כי חברי כנסת ושרים רבים יחתמו על "מגילת הריבונות", מה שיגביר את הלחץ על שר הביטחון וראש הממשלה, לקראת הגשת הצעת החוק להחלת הריבונות על היישוב שנקבע לעוד שבועיים.

קריאה: החלת הריבונות על היישוב (רויטרס)

מבקשי החלת הריבונות מרכזים את מאמציהם במיוחד לכיוונו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהתחייב מספר פעמים, לפעול למען החלת ריבונות בעיר. נזכיר כי כשסיעתו של ליברמן עוד ישבה באופוזיציה - היא אף הגישה הצעת חוק בנושא.

"החלת החוק הישראלי על מעלה אדומים מתבקשת כיוון שהיא נמצאת בלב הקונצנזוס והסכמה חוצת מפלגות לגביה", אומר בני כשריאל, ראש המועצה. כשריאל מתייחס בין היתר לסקר שנערך עבור שדולת ארץ ישראל, על ידי מכון "מדגם" בהנהלת ד"ר מינה צמח ומנו גבע, ממנו עולה כי 78 אחוז מהאוכלוסייה היהודית בארץ סבורה שיש להחיל את הריבונות הישראלית בעיר, בדומה למה שנעשה בחוק רמת הגולן בשנת 1981.