פייסבוק לארדן: "מקיימים דיאלוג קבוע"

הרשת החברתית מגיבה למתקפה של השר בריאיון שהעניק ל"פגוש את העיתונות": "עובדים באופן קבוע עם ארגוני בטיחות וקובעי מדיניות ברחבי העולם; אין מקום לתוכן המעודד אלימות, איומים ישירים, טרור או דברי שטנה על הפלטפורמה שלנו"

זמן קצר אחרי שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן תקף בחריפות ריאיון ל"פגוש את העיתונות" את הרשת החברתית פייסבוק והעומד בראשה מארק צוקרברג והאשים אותה בכך שהיא לא מנטרת תכנים מסיתים - בפייסבוק מגיבים: "אנו עובדים באופן קבוע עם ארגוני בטיחות וקובעי מדיניות ברחבי העולם על מנת להבטיח שאנשים ידעו כיצד לעשות שימוש בטוח בפייסבוק. אין מקום לתוכן המעודד אלימות, איומים ישירים, טרור או דברי שטנה על הפלטפורמה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו מערך של כללי קהילה ברורים שנועדו לעזור לאנשים להבין מה מותר בפייסבוק", הוסיפו ברשת החברתית, "ואנחנו קוראים לאנשים להשתמש בכלי הדיווח שלנו אם הם מוצאים תוכן שהם מאמינים שמפר כללים אלו כדי שנוכל לבחון כל מקרה ולנקוט בפעולה מהירה. יש לפייסבוק דיאלוג קבוע עם הממשלה על נושאים אלו".

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אמר ארדן כי "חלק מדם הנרצחים על ידיה של פייסבוק" - וזאת בהאשימו את הרשת החברתית בכך שהיא ליברלית מדי ולא חוסמת תכנים מסיתים. את הדברים אמר ארדן לאחר שנשאל על הפתרונות האפשריים לגל הטרור שאינו פוסק.

השר טען כי ההסתה ברשת החברתית היא שאחראית לטרור היחידים. "פייסבוק הפכה למפלצת", אמר ארדן. "כל השיח של הדור הצעיר ברשות, כל ההסתה והשקרים, הכול קורה על הפלטפורמה הזו. אני בעד שאדון צוקרברג יעשה ניטור עצמי".

"אם פה בערוץ 2 היו מדגימים איך לרצוח יהודי, מחר בבוקר היו סוגרים את ערוץ 2", המשיך ארדן. "בפייסבוק יש אוזלת יד". השר אף הגדיל לעשות ואמר כי "זה הזמן שישראלים יציפו את צוקרברג בקריאות לנטר את הפלטפורמה הזו". ארדן אף טען כי "פייסבוק מחבלת בעבודה של משטרת ישראל כי גם כשהמשטרה פונה אליה היא אינה משתפת פעולה, ויש לה רף גבוה מאד להסרת תכנים ופוסטים".

בריאיון התייחס ארדן גם למסמך שהודלף ממשטרת ישראל, ובו מידע על פוליטיקאים שונים, ביניהם גם ארדן עצמו, שהיה היחיד ששמו פורסם. "בהנחה שמה שנאמר על ידי משטרת ישראל נכון - אין שום בעיה עם המסמך", הבהיר ארדן. "כלומר שזה נועד לוודא ששום פריט מידע לא נשכח. אני ישן מצוין בלילה ואני לא חושש".