"הזחילה לממשלה יצרה משבר עמוק, לא מתפקדים כאופוזיציה"

ח"כ שלי יחימוביץ' מתחה ביקורת על התנהלות יו"ר מפלגתה הרצוג סביב ההסכם עם טורקיה ("זו שגיאה לבקר את המהלך") וטענה כי "מסעות החיזור האומללים" אחר נתניהו יצרו חוסר אמינות

הרצוג ויחימוביץ', ארכיון (פלאש 90, מרים אלשטר)

הקרבות הפנימיים בתוך מפלגת המחנה הציוני נמשכים: ח"כ שלי יחימוביץ' אמנם טרם הכריזה האם תתמודד מול הרצוג בבחירות הבאות על ראשות המפלגה, אך גם היום (שבת) היא המשיכה לבקר את התנהלות יו"ר מפלגתה ויו"ר האופוזיציה - והפעם סביב ההסכם עם טורקיה. גם על רצונו של הרצוג לחבור לנתניהו מתחה ביקורת - ואמרה כי הדבר יצר "חוסר אמון במפלגה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע "שבתרבות" במודיעין בהנחיית עמליה דואק טענה יחימוביץ' כי הרצוג "שגה כשלא תמך בהסכם עם טורקיה: אופוזיציה צריכה שיקול דעת ושגו אלה מהמחנה שלי שהתנגדו לו". יחימוביץ', שמיהרה לתמוך במסמך ההבנות, הוסיפה כי "כל מי שעיניו בראשו רואה שההסכם טוב והוא מעיד שכשנתניהו רוצה הסדר מדיני – הוא יכול".

יחימוביץ אמרה כי מפלגתה נמצאת במשבר עמוק בראש ובראשונה כי הפסיקה להיות אופוזיציה, וכי מסעות החיזור האומללים אחרי נתניהו וממשלתו יוצרים חוסר אמינות קשה. "אי אפשר לעלות לרגל אל ראש הממשלה שוב ושוב, ובו בזמן לשכנע שאנחנו רוצים להחליפו. כל מהלך מדיני ראוי שהממשלה תעשה, היא תקבל את האצבעות שלנו. אין צורך לזחול לשם כך לממשלת ימין בעבור חופן כסאות".

"המפלגה במשבר עמוק בעקבות המגעים" (יונתן סינדל / פלאש 90)

היא הוסיפה כי "נסיונות הזחילה לממשלה פגעו באמינותנו כאופוזיציה, המפלגה נמצאת במשבר עמוק בראש ובראשונה כי הפסיקה להיות אופוזיציה". לדברי מי שעמדה בראש המפלגה בבחירות 2013, "אי אפשר לעלות לרגל אל ראש הממשלה שוב ושוב, ובו בזמן לשכנע שאנחנו רוצים להחליפו".

עם זאת, יחימוביץ' השאירה את הדלת פתוחה ל"רשת ביטחון" אם ממשלת הימין תשבור את הקיבעון המדיני. "כל מהלך מדיני ראוי שהממשלה תעשה, היא תקבל את האצבעות שלנו. אין צורך לזחול לשם כך לממשלת ימין בעבור חופן כסאות", הדגישה.

על סערת חנין זועבי אמרה יחימוביץ' כי דבריה מרתיחים ונבזיים והיא סולדת מהם, אבל ההתפרעות של חברי כנסת במליא  - שכמעט גלשה למכות - הייתה "מביישת ומבזה" לדבריה. "ההתנפלות, הקללות ותוכניות המיגור על חברת הכנסת הקיצונית והשנואה ביותר, הם מוצא קל לראש הממשלה ולשותפיו לכסות על כשלונם בטיפול בטרור, אחרי שבמשך שנים סיפרו סיפורי רהב חסרי כיסוי כיצד ימגרו אותו".

יו"ר האופוזיציה: "מתעלמים ממשפחות הנעדרי (חדשות 2)

הרצוג טען: "ההסכם - התרפסות"

לאחר שפורסמו בתקשורת פרטי ההבנות בין ישראל לטורקיה, הרצוג מתח ביקורת על ההסכם - בעיקר סביב סעיף הפיצויים: "תדע כל אם עבריה שמנהיגי הימין ישלמו פיצוי לתוקפי בנה".

הרצוג הוסיף בתחילת השבוע כי "ההסכם עם טורקיה הוא חלק מדפוס הפעולה של ראש הממשלה. מתחיל בהצהרות גדולות, ממשיך בהבטחות, נגמר בהתרפסות. החזרת היחסים עם טורקיה היא יעד מדיני חשוב אבל הפיצוי לתוקפי חיילי צה"ל הוא בלתי נתפס בייחוד כשהחתומים על פיצוי לתוקפי חיילי צהל זו שלישיית נתניהו-ליברמן-בנט".

יו"ר האופוזיציה הוסיף וטען: "מלבד הפיצוי הבלתי נתפס הלב נקרע לראות את האדישות וההתעלמות מול משפחות הנעדרים הצועקות מדם ליבן וזעקותיהן אינן נכנסות לחדרי הלב האטומים של יושבי הקבינט".