המתקפה נגד תומכי חזקת הגיל הרך

חברי כנסת שסיכלו את הצעות החוק לביטול חזקת הגיל הרך, נאלצים לספוג לאחרונה איומים מצד אבות גרושים, ואף הוזהרו מפני חיסולים פוליטיים. ח"כ מועלם, מהמתנגדות לביטול החזקה, טענה כי אלמונים שרטו את רכבה. ח"כ עזריה: "נחוקק לפי מה שטוב לחברה". ארגון "א' זה אבא": "נעשה הכול להשיב את הילדים"

איומים נגד ח"כ עזריה

בימים האחרונים סוערת הכנסת סביב יוזמת החקיקה שתוביל לביטול חזקת הגיל הרך, המעבירה בעת הגירושים את הילדים עד גיל 6 אוטומטית לחזקת האם. חברי הכנסת שמתנגדים ליוזמה טוענים שהם נתונים לאיומים מצד אבות גרושים, לאלימות ולאיומים בחיסול פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך השבוע היתה אמורה לעלות להצבעה בכנסת הצעת החוק של יואב קיש לביטול חזקת הגיל הרך. ההצבעה סוכלה במתכונת הנוכחית על ידי מספר חברי כנסת בהם דוד ביטן (ליכוד) רחל עזריה (כולנו) ושולי מועלם (הבית היהודי).

אותם חברי כנסת מספרים שמאז סיכול ההצבעה, חייהם הפכו לסיוט. הם מופצצים במאות הודעות של הורים גרושים, שחלקן אף מופצות ברשתות החברתיות. "תמסור לביטן שאחנו באים להתחשבן איתו", נכתב באחד ההודעות. "הייתי יורה בהם ללא הבחנה, שבמכון הפתולוגי לא יזהו אותם", נכתב באחרת.

במקרים אחרים, מועברים קובצי קול בהם מוקלטים ילדים באמירות "אבא, אני מתגעגע", לצד הכיתוב "זה באשמתך". ח"כ מועלם אף טענה כי במקרה אחר שרטו את מכוניתה. הח"כים אף ציינו כי שמותיהם מופיעים ברשימות פנימיות במרכזי המפלגות - כחלק מאיום בחיסול פוליטי.

איומים נגד ח"כ ביטן


"אני רק יכולה לחשוב מה הגרושות של אותם גברים עוברות", אמרה ח"כ עזריה. "מדובר בקבוצה מאוד קיצונית שלא מייצגת את מה שטוב לכלל החברה הישראלית. הם חושבים שבאיומים ובהפחדות הם ישנו את החקיקה של מדינת ישראל, אבל זה פשוט לא עובד ככה, אנחנו מחוקקים לפי מה שטוב או לפי מה שאנחנו חושבים שטוב לעשות".

מארגון "א' זה אבא" המוביל את המאבק בעד ביטול חזקת הגיל הרך נמסר בתגובה: "לטענות של מועלם אין אחיזה במציאות. איננו לקוחים אחריות על כל פוסט בפייסבוק, אבל נמשיך לעשות כל מה שצריך ולפעול בכל הדרכים כדי להשיב את הילדים שנגזלו".